GT 735m Oyun Performans Düşüklüğü

son_goku

Kilopat
Makaleler
12
Yer
İzmit
Daha fazla  
Geçenlerde bi’ laptop aldım Vaio’nun en iyisi. GT 735 M ekran kartı var ama sorun şu ki istediğim oyunu rahat bir şekilde oynayamıyorum. Bunun nedeni ne olabilir? Almadan önce sorduğum insanların hepsi 1 sene sonra bile çıkan oyunu en son kalitede oynarsın dedi ama oynayamıyorum. Crysis, Saint’s Row 4 falan oynanmıyor son kalitede. Eğer ekran kartından kaynaklıysa değiştirme şansım var mı ekran kartımı?

Sorun tahmin ettiğiniz gibi ekran kartında. GT 735M giriş seviye bir ekran kartıdır. Her zaman söylediğim soldan ikinci rakam kuralı da zaten bunu kabak gibi ortaya çıkarıyor. 0 en düşük, 9 en yüksek performans. Bu kartın soldan ikinci rakamı 3. Yani giriş seviyesi oluyor. Oyun amaçlı alınacan bir dizüstü bilgisayarda nVidia ekran kartının soldan ikinci rakamı en az 5 olmalı, yani GT 750M. Tercihen GTX bir kart olmalı, GTX 760M ve üstü. AMD’de ise durum biraz daha vahim. Soldan ikinci rakam en az 6, hatta mümkünse 7 olmalı. GT 735M anakarta gömülüdür ve değişimi maalesef mümkün değil. Konu hakkında bilgisi olmayan kişilere danışmışsınız. Daha da kötüsü, Sony’nin Vaio serisine son vermiş olması.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı