GT 740 sistem yükseltme

neos

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Teknolojiyle çok haşır neşir olmayan bir insandım son 1-2 senedir takip etmeye çalışıyorum ve kafam allak bullak oldu. Bundan önceleri her şeyin RAM üzerinden döndüğünü, ekran kartında bile RAM'in önemli olduğunu düşünen biriydim. :)

Şimdi ise bu düşüncemden kaynaklanan hatalı bir şekilde aldığım masaüstü bilgisayarımı yenilemek istiyorum.
Bilgisayarım toplama değil, ASUS M32 AD Modeli.

Özellikleri;
  • i5 3.2 GHZ 4460
  • DDR3 1600 8 GB(4+4) RAM
  • 1 TB HDD
  • Ekran Kartı: NV GT740 4GB

Şimdi, şöyle güzel afilli bir oyun bilgisayarı yapmam için bilgisayarımı kucaklayıp bir bilgisayarcıya götürüp, eti senin kemiği benim hesabı ekran kartı filan değiştirebilmem mümkün müdür?
Yoksa anakartın filan da değişmesi gerekiyor mu?

Eğer böyle olursa sıfırdan bir bilgisayar almak mı makuldür? Yoksa kendi bilgisayarımın işe yarar parçalarını kullanmak mı daha makul olur? Çünkü şu anki bilgisayarımı yaklaşık 1500 TL'den satabiliyorum, ilan koymuştum ve alıcılar oluyor hala arıyorlar.
Cevaplarsanız sevinirim.

Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi, şöyle güzel afilli bir oyun bilgisayarı yapmam için bilgisayarımı kucaklayıp bir bilgisayarcıya götürüp, eti senin kemiği benim hesabı ekran kartı filan değiştirebilmem mümkün müdür?
Yoksa anakartın filan da değişmesi gerekiyor mu?

Böyle bir işlem yaptırmayınız zira "bakkal" diye tabir ettiğimiz çoğu bilgisayarcı 4 GB ekran kartı taktım diye yine gt 730 falan verebiliyor, parçaları buradan tercih edip kendiniz toplayabilirsiniz veya bütün parçalar tek bir mağazdan alınacaksa oradan toplatıp alabilirsiniz.

Batu arkadaşımıza katılıyorum biz yardımcı olalım ve kendin topla. Sisteminin özelliklerini yaz, kaç Watt güç kaynağın var resmini çek, ona göre birşeyler yapalım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı