GT 740M Sistem ile Kasmadan CS:GO Oynanır mı?

İlginçtir ama keskinliği yumaşatmayı yükseltince kasmalar birazcık azalıyor, daha rahat bir oyun oluyor. Artık ayarları deneme yanılma yöntemiyle yapacağım. Her birinize teşekkür ederim.

İşlmeci turboboost özelliğini kapatıp 2.6 GHZ hıza sabitleyebilirsen daha yüksek fps alabilirsin (Soğutma çözümü gerekebilir). Birde windows çalışma modunu değiştirmen lazım. GT740M dönemine göre 30FPS altına pek düşmeyen bir kart CSGO için iş görür.

Ben gt740m ile oynuyorum. Grafikleri cidden düşürürsen kasmaz.
İlginçtir ama keskinliği yumaşatmayı yükseltince kasmalar birazcık azalıyor, daha rahat bir oyun oluyor. Artık ayarları deneme yanılma yöntemiyle yapacağım. Her birinize teşekkür ederim.
En yüksek fps veren keskinliği yumşatma ayarı 2x.

Hocam cs:go ücretsiz zaten yükleyip bir deneyin. Bende gt650m var, 100-160 FPS alıyorum. Ancak cs:go işlemciyi çok kullanan bir oyun. Benim i7 işlemcim var, tüm ayarlar en düşükte, çözünürlük 1366x768.

Zaten ben premium'u satın almıştım. Onunla oynuyordum, fps arttırma ayarları derken nvidia denetim masasından ayarlamalar yapıp, 3d yapılandırmasını kendi tercihlerim olarak ayarlamıştım. Gelgelelim 'kendi tercihlerim' göre ayarla dediğimizde sanırım oyunun içindeki görüntü ayarlarını geçersiz kılıyor. 3d yapılandırmasını 'uygulama tercihlerine göre ayarla' seçeneğini ayarlayıp deneyeceğim. Sonuçları yazarım.
Hocam cs:go ücretsiz zaten yükleyip bir deneyin. Bende gt650m var, 100-160 FPS alıyorum. Ancak cs:go işlemciyi çok kullanan bir oyun. Benim i7 işlemcim var, tüm ayarlar en düşükte, çözünürlük 1366x768.

Zaten oyunlarda daha iyi performansla oynaybilmek için sağlam bir soğutucu kullanıyorum. Soğutucu cidden çok işe yarıyor, farkını hissedebiliyorum. TB'u kapatıp sabitleyebilirsem fsrka bir gözatarım. Windows çalışma modunu anlamadım. Galiba ssd takviyeside yapmam gerekiyor.
İşlmeci turboboost özelliğini kapatıp 2.6 GHZ hıza sabitleyebilirsen daha yüksek fps alabilirsin (Soğutma çözümü gerekebilir). Birde windows çalışma modunu değiştirmen lazım. GT740M dönemine göre 30FPS altına pek düşmeyen bir kart CSGO için iş görür.

Merhaba konsolu açıp fps_max 0 komutunu deneyin ayriyeten steam csgo sağ tık özellikler bölümünden başlatma seçeneklerini ayarla kısmına -high komutunu girin bir nebze yükseltecektir fps yi

Nvidia denetim masasındaki görüntü ayarlarını ön ayarla yap kısmında 'uygulama tercihlerine göre" yaptım, bir de 720'ye aldım oyum gayet akıcı oldu. Tesekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı