GT 940M Casper notebook ısınma sorunu

demirbey05

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar laptobu alalı 4 ay oldu, laptop ısınmaya başladı. Oyunlarda bu da ani FPS düşüşlerine sebebiyet verdi. Ben 4 aylık bilgisayın termal macunu kurumuş olabilir mi? Önerileriniz nedir?
GT940m
İ5 4210m 6GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Casper'in kötü soğutmasından kaynaklı bir sorun. Servise gönderin cihazı. Gerekli bakımları yapsınlar. 3-4 ayda bir bunu yaptıracaksınız maalesef.

Hocam soğutucu ani fps düşüşlerine karşı işe yaramaz ki
Ben direk fps' yi kast etmedim. Isınma probleminiz var veya gamebook olmayan bir dizüstü ile sürekli oyun oynuyorsanız kullanmanızı tavsiye ederim. Dizüstü bilgisayarı oluşabilecek aşırı ısınmalardan korumak için. En nihayetinde noteboook daha stabil çalışacaktır. Tabi öncesinde ısınma için servise gönderin.

Ben direk fps' yi kast etmedim. Isınma probleminiz var veya gamebook olmayan bir dizüstü ile sürekli oyun oynuyorsanız kullanmanızı tavsiye ederim. Dizüstü bilgisayarı oluşabilecek aşırı ısınmalardan korumak için. En nihayetinde noteboook daha stabil çalışacaktır. Tabi öncesinde ısınma için servise gönderin.
Hocam bu Casper a hiç mi bir çözüm yok temizle temizle nereye kadar

Arkadaşlar hiç bu sorunu yaşayıp da çözen yok mu ?

Tecrübeliysen fanını çıkarıp tamamen temizleyebilirsin. Ani fps düşüsü ise sanırım ısınma düzeyi limitli yani belli bir sıcaklıktan sonrasına çıkamıyor olabilir bu yüzden ani fps düşüsü olabilir. Soğutucu az da olsa etki yapıyor eğer laptopun alt kısmında fazla delikler varsa etkili olur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı