GT 940MX performans sorunu

defult06

Kilopat
Daha fazla  
Oyunlarda son 1 aydır FPS drop var. Laptopu alalı 4-5 ay oluyor. Nedenini araştırmaya başladım ve MSI Afterburner indirdim. Oyuna girdim değerlere baktım. Sıcaklık 60'ı ara ara geçiyor max. 65'i görüyor. Fakat çok tuhaf bir durum var. 2 hafta önce %100 disk kullanımı ve CPU'da anlık düşüşler-yükselişler oluyordu . %100 disk kullanımı sorununu çözdüm ancak şu CPU olayını bir türlü çözemedim. (Bellek hızında da düşüşler olmakta). 1 aydır çözüm bulamadım bakmadığım yerli-yabancı site kalmadı. Artık kafayı yiyeceğim. Yardımcı olun.

Laptop özellikleri:
i7-6500u 2.5 GHz, 4 GB Nvidia GeForce 940 MX, 12 GB DDR4 RAM.

Not : Darboğaz yazmayın lütfen. Sorun darboğazsa bile yazmayın. Sinir oluyorum gelip "darboğaz, format at düzelir vs." yazanlardan. Kısacası ben bir şey bilmiyorum ama bir şeyler yazmam gerek mesajları.
Not 2 : İlk başta ısınma zannettim ancak değilmiş. Bilgili birileri yardımcı olursa çok ama çok makbule geçer. Çünkü artık cidden can sıkmaya başladı bu durum. Oruçken hele hiç çekilmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı