GT220 sisteme yükseltme önerisi

RX570 aldım ekran kartı olarak, uygun fiyata arkadaşımdan aldım.
İşlemciyi de FX serisine güncellemekten vazgeçtim çünkü fiyatları manasız pahalı. Elimdeki parçaları satıp AM4 Ryzen veya muadili bir Intel sisteme geçmek daha mantıklı duruyor.
Yukarıdaki linkteki 6 to 8 bakır kablodan sipariş ettim.
Hayırlı olsun. Umarım problemsiz kullanırsınız dönüştürücü ile.

Sağ olun hocam. Kağıt üzerinde sorunsuz kullanmam gerekiyor, 150W'lık kart ama hayırlısı artık :)
Bir problem olacağını düşünmüyorum. Umarım problemsiz kullanırsınız dediğim, bizim gibi güç kaynağı bile bozulmadan, can sıkmadan istediğiniz kadar kullanmanızı dilerim anlamında :)

Gelişmeleri haber edersen sevinirim hocam. Eğer dönüştürücü ile ilgili bir problem yaşarsan, gelen dönüştürücü benimkinin aynısı değilse ve sorun çıkarıyorsa elimdeki dönüştürücüyü sana gönderebilirim. Çünkü aldığın dönüştürücü problem çıkarırsa şuan TR piyasasında daha iyi bir dönüştürücü olduğunu sanmıyorum. Hepsi çöp, düzgünü bulamazsın.

Sıkıntısız kullanmanız temennisi ile. Eğer sorun olursa dediğim gibi, elimdekini size gönderirim. Zaten bana lazım değil.

Bir problem olacağını düşünmüyorum. Umarım problemsiz kullanırsınız dediğim, bizim gibi güç kaynağı bile bozulmadan, can sıkmadan istediğiniz kadar kullanmanızı dilerim anlamında :)

Gelişmeleri haber edersen sevinirim hocam. Eğer dönüştürücü ile ilgili bir problem yaşarsan, gelen dönüştürücü benimkinin aynısı değilse ve sorun çıkarıyorsa elimdeki dönüştürücüyü sana gönderebilirim. Çünkü aldığın dönüştürücü problem çıkarırsa şu an TR piyasasında daha iyi bir dönüştürücü olduğunu sanmıyorum. Hepsi çöp, düzgünü bulamazsın.

Sıkıntısız kullanmanız temennisi ile. Eğer sorun olursa dediğim gibi, elimdekini size gönderirim. Zaten bana lazım değil.

Sağ olun hocam, umarım bir problem olmaz da sizin gibi süre kullanabilirim.

Kart elime ulaşınca güncellerim burayı, teşekkür ederim, düşünmeniz yeterli ama gerek olmayacağını umuyorum :) olmadı şansımı bir de Molex versiyonu ile denerim, zaten evdeki ikinci bilgisayar, hemen oldurmak için bir acelem yok :)

RX570 aldım ekran kartı olarak, uygun fiyata arkadaşımdan aldım.
İşlemciyi de FX serisine güncellemekten vazgeçtim çünkü fiyatları manasız pahalı. Elimdeki parçaları satıp AM4 Ryzen veya muadili bir Intel sisteme geçmek daha mantıklı duruyor.
Yukarıdaki linkteki 6 to 8 bakır kablodan sipariş ettim.
Eğer sistemi dağıtmadıysanız bu işlemciye bir göz atın isterseniz.

Anakartınız o dediğiniz işlemcileri destekliyor.

Yetmiyordan kastım güç olarak bana yetmediği, yoksa anakartın bu işlemcileri desteklediğini biliyorum.

Gelişmeleri haber edersen sevinirim hocam. Eğer dönüştürücü ile ilgili bir problem yaşarsan, gelen dönüştürücü benimkinin aynısı değilse ve sorun çıkarıyorsa elimdeki dönüştürücüyü sana gönderebilirim. Çünkü aldığın dönüştürücü problem çıkarırsa şu an TR piyasasında daha iyi bir dönüştürücü olduğunu sanmıyorum. Hepsi çöp, düzgünü bulamazsın.

Hocam kart elime ulaştı sonunda, birkaç gündür de kullanıyorum, sizi de haberdar edeyim dedim. ASUS RX570 4 GB Expedition OC modeli kart, RAM'i 16 yaptım, işlemciyi de i5 2400'e güncelledim, az biraz darboğaz var ama kurtarıyor şimdilik, uygun fiyatlı bir konfigürasyon arıyorum Ryzen.

Güç kaynağından ve ek kablodan şüphem vardı ama şu ana kadar oyunda veya testte tam yükte bir sorun çıkartmadı. Kablo da sizdekinden galiba, kalın bayağı. Zaten ekran kartı berbat soğutmalı ve çok ısınan bir model olduğu için, Afterburner'dan -137mv undervolt yaptım, clock hızını da 1200'e çektim öyle kullanıyorum kartı ama aynı kartın 6 pin versiyonları da var, undervolt yapmasam da sorun çıkmazdı muhtemelen. Benchmarklarda kart hala bayılıyor macun dandik olduğundan ama boşta 35, oyunlarda da 75-80 civarında görüyor(Last of Us ve Spider-Man de), pazartesi MX4 süreceğim, en az bir 10 derece daha düşer sanırım yükteki değeri.

Genel olarak sorunsuz bir sistem oldu aslında, VX-500 de götürüyor gibi sistemi rahatça, çok ısınmıyor da PSU. Tekrardan teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.

@mar00n

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı