GT301 sıvı soğutma önerisi

Tabii ki kaldırdım. Toz filtresi havanın tahliye olmasını önemli ölçüde engeller. Çıkarabilirsin.

Hocam benim anakartta 2 tane CHA_FAN girişi vardı bir tanesine kasanın önündeki fanlara bağlı diğeri ise egzoz fana bağlıydı sıvı soğutucumun ffanlarının pinlerini mecbur olarak egzoz fanı çıkartıp oraya taktım ve şu an egzoz fan çalışmamakta boşluk olmadımı için bunu nasıl çözerim?

Hocam benim anakartta 2 tane CHA_FAN girişi vardı bir tanesine kasanın önündeki fanlara bağlı diğeri ise egzoz fana bağlıydı sıvı soğutucumun ffanlarının pinlerini mecbur olarak egzoz fanı çıkartıp oraya taktım ve şu an egzoz fan çalışmamakta boşluk olmadımı için bunu nasıl çözerim?
Hocam. Radyatör fanlarının takılması gereken en sağlıklı yer CPU fan girişidir. Çünkü bu port CPU ısısına göre fanlara komut verir. Eğer portlarınız yetersizse Y tipi PWM fan çoğaltıcı kablolar bulunmakta. 1 portu 4 porta çoğaltabilirsiniz. Burada önemli olan şey bu çoğaltıcıların kafalarından biri 4 diğerleri 3 pinlidir. 4 pinli olan kafaya hangi fan takılırsa ana kart o fanla iletişim kurar var diğer kafalara takılan fanlar da o ana fanla senkron çalışırlar. CPU girişine radyatör fanları hariç fan takmayın. Ama pompanın güç kablosunu dilediğiniz konuma takabilirsiniz. Çünkü her zaman tam devirde çalışacak şekilde ayarlıdırlar.

Hocam. Radyatör fanlarının takılması gereken en sağlıklı yer CPU fan girişidir. Çünkü bu port CPU ısısına göre fanlara komut verir. Eğer portlarınız yetersizse y tipi PWM fan çoğaltıcı kablolar bulunmakta. 1 portu 4 porta çoğaltabilirsiniz. Burada önemli olan şey bu çoğaltıcıların kafalarından biri 4 diğerleri 3 pinlidir. 4 pinli olan kafaya hangi fan takılırsa anakart o fanla iletişim kurar var diğer kafalara takılan fanlar da o ana fanla senkron çalışırlar. CPU girişine radyatör fanları hariç fan takmayın. Ama pompanın güç kablosunu dilediğiniz konuma takabilirsiniz. Çünkü her zaman tam devirde çalışacak şekilde ayarlıdırlar.

Hocam radyatör zaten cpufana bağlı ondan bahsetmiyorum. Anakartımda 2 CHA_FAN girişi var 1 tanesi dolu diğeri ise egzoz fana takılıydı benim de sıvı soğutucumun fanları için giriş kalmadığı için mecbur egzoz fanın kablosunu çıkarıp sıvı soğutucunun fan güç kablolarını taktım. Dediğim ise şu anakartta şu an CHA_FAN girişim kalmadığı için arkadaki egzoz fanım takılacak bir yeri olmadığı için öylece boşta çalışmıyor bunu çözmek istiyorum.

ASUS Z690p D4 ile XPG D41 RAM kullanıp GT301'e üst kısma sıvı soğutma takan var mı? En azından onu alayım.

Vallahi hocam bu kasaya Adata XPG 2x8 3200MHz olan RAM'ler takılı kasama sıvı soputucum ise MSI MAG CoreLiquid 240mm V2 modeli üste kolaylıkla oturttum kablolamasınıda ayarladım ayrıca RAM'ler arasında milimlik boşluk kaldı değmiyor

Hocam radyatör zaten cpufana bağlı ondan bahsetmiyorum. Anakartımda 2 CHA_FAN girişi var 1 tanesi dolu diğeri ise egzoz fana takılıydı benim de sıvı soğutucumun fanları için giriş kalmadığı için mecbur egzoz fanın kablosunu çıkarıp sıvı soğutucunun fan güç kablolarını taktım. Dediğim ise şu anakartta şu an CHA_FAN girişim kalmadığı için arkadaki egzoz fanım takılacak bir yeri olmadığı için öylece boşta çalışmıyor bunu çözmek istiyorum.
Tamam işte dediğim kablodan alıp çözebilirsin. Tek bir fan girişine 4 adet fan takabiliyorsun:

Kesinlikle alınır ben kendi soğutucumu aldıktan sonra bu soğutucu indirime girdi :/

amazon.comdan alacağım vergisiz ve kargo ücreti olmadan 1 ürün alma hakkım var. LC240 122 dolar şu an 2400 TL'ye geliyor. LT520 yide çok övüyorlar. Arctic Freezer ll 240mm uyar mı acaba buda epey güzel testlerde .

Geri
Yukarı