GT5300 telefonu sıfırlamak

thequax

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, elimde GT5300 model cihaz var çok eski ama benim için bir anısı var telefona benim haberim olmadan ROM atılmış cihaza ne APK yükleyebilirim ya da Google hesabı açıp YouTube, Play Store kullanabiliyorum kısaca hiçbir Google hizmetini kullanamıyorum telefonda yüklü olan uygulamalar superuser, ota telefonu APK ve Google hizmetleri kullanmam için ne yapmam lazım bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Merhaba, elimde GT5300 model cihaz var çok eski ama benim için bir anısı var telefona benim haberim olmadan ROM atılmış cihaza ne APK yükleyebilirim ya da Google hesabı açıp YouTube, Play Store kullanabiliyorum kısaca hiçbir Google hizmetini kullanamıyorum telefonda yüklü olan uygulamalar superuser, ota telefonu APK ve Google hizmetleri kullanmam için ne yapmam lazım bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Telefonu Full kapat ses açma orta tuş ve güç tuşuna basılı tut. Ekran gelince güç tuşunu bırak, diğerlerini tutmaya devam et. Yazılar olan bir ekran gelecek. Oradan wipe data/factory ile başlayanı seç sonra yes de. Telefon bir 2 3 Dk'ya tamamen formatlanmış olur.
Eğer komut yok ekranı gelirse art arda ses açmaya bas.

Not: Bu işlem ile ROM'u kaldırırsın telefonu sıfırlarsın yani. Son cümleyi okumamışım kusura bakmayın.

@misty rosetta,@Berk_s13 ve @Furkan1461 neden fikri beğenmediğinizi anlatır mısınız eğer yanlış bir şey yazdıysam hatamı bende anlayayım.

Son düzenleme:
@misty rosetta,@Berk_s13 ve @Furkan1461 neden fikri beğenmediğinizi anlatır mısınız eğer yanlış bir şey yazdıysam hatamı bende anlayayım.

Dediğiniz işlem telefonu orijinal ROM'una döndürmez tekrardan Odin aracılığıyla stock ROM kurulması gerekmektedir.

Ayrıca dediğiniz yanlış değil lakin burada konu sahibi stock ROM'a döndürmek istiyor anladığım kadarıyla evet dediğinizi yaparsak sıfırlamış oluruz lakin Custom ROM kalır.

Google uygulamalarini kullanmam için ne yapmaliyim çünkü Gmail de bile sunucu hatasi veriyor.

Telefonun çok eski olması nedeniyle kullansanız bile pek verimli olacağını düşünmüyorum.

Dediğim gibi anısı olduğu için birkaç şey yapmak istiyorum bende biliyorum sınırlı bir cihaz olduğunu
Telefonun çok eski olması nedeniyle kullansanız bile pek verimli olacağını düşünmüyorum.

Durum bu şekilde

Dosya Ekleri

• IMG_20240214_145552.jpg
    IMG_20240214_145552.jpg
    67,7 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG_20240214_145535.jpg
    IMG_20240214_145535.jpg
    76,8 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG_20240214_145455.jpg
    IMG_20240214_145455.jpg
    189 KB · Görüntüleme: 9
  • IMG_20240214_145449.jpg
    IMG_20240214_145449.jpg
    173,4 KB · Görüntüleme: 9
@thequax cihaz için stabil ve güncel bir custom ROM bulmalısın zira stok ROM eski olduğu için güncel uygulamaları desteklemiyor fakat cihazın donanımı stabil ve güncel bir custom ROM yüklemek için yeterli olmayabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı