GT540M Overclock Yapma

Exzking

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar GT540M ekran kartlı laptopuma Afterburner programından MHz değerini arttırmayı falan denedim de default 675 MHz, ben ise bunu 748 MHz'e kadar çıkardım fakat memory hala 900 (default haliyle yani).
Sizce bir sıkıntı çıkar mı? Ona göre daha arttırmayı deneyeceğim de.

GT540M günümüz için yeterli gelmeyen bir grafik yongası. Kuzenimin leptobu da aynı grafik yongasına sahip.
Leptobun kasa tasarımı ve soğutma sisteminin yetersizliği yüzünden bir miktar ısınma problemi de olabilir leptobunda.

75MHZ'lik GPU frekans artışının sana pek getiri sağlamaz, bu gibi durumlarda yapılacak bir şey olmuyor maalesef.
Sorun olur mu dersen yük altındaki sıcaklık değerlerini kontrol edeceksin. Ayrıca 3DMark yazılımları ile stabilite kontrolü yap.
Yeni nesil oyunları düşük FPS alacak olsan da Ultra ayarlarda oyna, ekranda veya piksellerde bir sorun oluyor mu gözlemle.

Daha da artırmayı deneme derim, stabilite bozulur. Zaten performans getirisi de neredeyse olmayacaktır bu seviyeden sonra.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı