GT630M laptopun oyun performansı

SSD alırsınızz HDD yerine takarsınız. HDD içinde CD yuvasını iptal edip oraya bu aparatı takarsınız;
Depolama işini halledersiniz. Ama GT 630M sadece gündelik işler ve ara sıra LOL, Valorant girmek için yeterli. Ben GT 540M kullanıyorum. Canavar gibiydi eskiden ama günümüzde yaşlandı ve performanstan düştü. Sizin kartta eski bir kart o eski performansı olmadığı için oyun işi zor.

CS:GO ve Valorant ve LoL performansı nasıl hocam. Genellikle kardeşim takılacak PC'de.

Gayet iyi LoL hariç diğer oyunları kasıntısız sıkıntısız oynuyorum FPS deneyimine bakmadım hiç fakat 60FPS alıyor olmam lazım.
SSD alırsınızz HDD yerine takarsınız. HDD içinde CD yuvasını iptal edip oraya bu aparatı takarsınız;
Depolama işini halledersiniz. Ama GT 630M sadece gündelik işler ve ara sıra LoL, Valorant girmek için yeterli. Ben GT 540M kullanıyorum. Canavar gibiydi eskiden ama günümüzde yaşlandı ve performanstan düştü. Sizin kartta eski bir kart o eski performansı olmadığı için oyun işi zor.

Arkadaşımızın dediği gibi de SSD ve HDD ikisini birlikte taktım CD yuvası iptal ederek. 8 sn gibi bir sürede açılıyor cihaz.

Depolama işini halledersiniz. Ama GT 630M sadece gündelik işler ve ara sıra LoL, Valorant girmek için yeterli. Ben GT 540M kullanıyorum. Canavar gibiydi eskiden ama günümüzde yaşlandı ve performanstan düştü. Sizin kartta eski bir kart o eski performansı olmadığı için oyun işi zor.

Hocam sizce valo da 60 FPS alır mı? lol den eminim kasmasız oynayacağımıza

Hocam sizce Valorant'da 60 FPS alır mı? LOL için eminim kasmadan oynayacağıma.
Ben GT 540M ile en düşük ayarlarda 1366x768 çözünürlükte 100 FPS aldım Valorant'da. Ama ben İ7-2670QM kullanıyorum işlemci olarak. Ram ise bende 8 GB. Ona göre hesaplayın. GT 630M hemen hemen benim kartımla eşit seviyede. Ama fazla zorlamayın lehimleri yakarsınız.

Ben GT 540M ile en düşük ayarlarda 1366X768 çözünürlükte 100 FPS aldım Valorant'da. Ama ben i7-2670QM kullanıyorum işlemci olarak. RAM ise bende 8 GB. Ona göre hesaplayın. GT 630M hemen hemen benim kartımla eşit seviyede. Ama fazla zorlamayın lehimleri yakarsınız.

Tamamdır hocam sağ olun.

Selam, ASUS N56VM model laptop sahibiydim. Şubat ayında sattım, cihazımda GT630M vardı ve LoL'de gayet iyi FPS'ler elde ediyordum ve gram drop yemiyordum, takılma olmuyordu. Cihazımda 4+4 Dual Channel 1600 MHz DDR3 RAM vardı, işlemcim de i7-3610QM idi, ekran kartı ve entegre grafik kartımız aynı. 240 GB'lık James Donkey SSD takviyesi yapmıştım ve canavara dönüşmüştü. O cihaza mutlaka 4 GB RAM almalısın, 8 GB alma Dual Channel performansından faydalanabilmen için. Onun dışında mutlaka SSD tak çünkü cidden devasa bir fark yaşıyorsun. Fan temizliği ve termal macun yenilemesi yaptın mı cihaz tıkırında çalışır. Dolar gittikçe artıyor binlerce lira harcamaya gerek yok. DVD sürücüsü vardır, onu çıkartarak SSD takviyesini yapabilirsin. Alacağın SSD'yi çıkardığın HDD yerine tak, HDD'yi ise Caddy ile DVD sürücüsü bölgesine tak. Araştırırsan detaylıca öğrenirsin. Bu arada ben Windows 10 kullanıyordum ve CS:GO'da ayarları en düşüğe alarak ve NVIDIA denetim masasından da özel ayar çekerek kasmadan oynayabiliyordum ama 60 FPS alamazsın, alamıyordum ben. Valorant'ı deneyemedim çünkü çıkmamıştı galiba, LoL'de tatmin edici FPS'ler alıyorsun. Ek olarak da şunu ekleyim, GTA V'i Ultra düşük ayarlarda 25-40 FPS arası oynatıyordu. Takılıyordu sürekli ama zevki alıyordum yine de.

100 FPS'leri görebiliyorum görüldüğü üzere Valorant'ta. Hatta sıcaklık değerini de çektim onlarda mevcut. CS:GO şu an cihazımda mevcut değil ama aşağı yukarı buna yakındır. Rahatlıkla yükseltme yapabilirsin cihazını. Yalnız bütçe biraz tuzlu çıkabiliyor 400-500₺ gibi bir fiyat gözden çıkartın.

Dosya Ekleri

• 8C22E1D7-0947-428D-8691-1139BB819663.jpeg
    8C22E1D7-0947-428D-8691-1139BB819663.jpeg
    101 KB · Görüntüleme: 32
  • image.jpg
    image.jpg
    182 KB · Görüntüleme: 17

Yeni konular

Geri
Yukarı