GT640M ısınma sorunu

Laptop Users

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar PC boştayken ekran kartı sıcaklığım 63 derece, oyuna girdiğimde 93 oluyor bu normal midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklık çok fazla. Sıcaklık sorunu için eğer garantisi varsa garantiye yollayın. Eğer yok ise bilgisayarcıya yada kendin yapabiliyorsan Laptopun alt kapağını açıp Fan temizliği ve termal macun yenilemesi yap. Ondan sonra tekrar sıcaklıkları test edin.

Arkadaşlar PC boştayken ekran kartı sıcaklığım 63 derece, oyuna girdiğimde 93 oluyor bu normal midir?
Leptop marka-model bilgilerini alalım, tahmin ediyorum ki gündelik kullanım için uygun bir leptop gövdesi ve giriş seviyesi soğutma sistemine sahip bir dizüstü bilgisayarın var. GT640M yetmezmiş gibi I7 serisi performanslı işlemciyi de aynı soğutucuya dayayıp sisteme verince gazı bilgisayarın hayrı kalmıyor tabi :)
Genelde durum böyledir. Yapman gerekeni arkadaş anlatmış.

Leptop marka-model bilgilerini alalım, tahmin ediyorum ki gündelik kullanım için uygun bir leptop gövdesi ve giriş seviyesi soğutma sistemine sahip bir dizüstü bilgisayarın var. GT640M yetmezmiş gibi I7 serisi performanslı işlemciyi de aynı soğutucuya dayayıp sisteme verince gazı bilgisayarın hayrı kalmıyor tabi :)
Genelde durum böyledir. Yapman gerekeni arkadaş anlatmış.
Toshiba satellite p855-33l model laptop kullanıyorum.

Termal macun yenileme ve tozlardan arındırma işlemini güzelce yapın veya yaptırın, sıcaklıklarda bir nebze düşüş olur. 80 derecelere gelmesinde çok da bir sakınca yok, normal görüyoruz artık leptoplar için.

Oyun oynadığın esnalarda leptop soğutucusu kullanırsan daha memnun kalırsın. 80 derece sıcaklıklar frekans düşüşüne sebep olmuyor sorun olmaz merak etme. Ancak 93 de hiç hoş bir rakam değil :) Termal macunu yönele o yüzden.

Termal macun yenileme ve tozlardan arındırma işlemini güzelce yapın veya yaptırın, sıcaklıklarda bir nebze düşüş olur. 80 derecelere gelmesinde çok da bir sakınca yok, normal görüyoruz artık leptoplar için.

Oyun oynadığın esnalarda leptop soğutucusu kullanırsan daha memnun kalırsın. 80 derece sıcaklıklar frekans düşüşüne sebep olmuyor sorun olmaz merak etme. Ancak 93 de hiç hoş bir rakam değil :) Termal macunu yönele o yüzden.
Yani far cry 3 adlı oyun girdiğimde ilk başta kasma olmuyor fakat 15-20dk sonra oyun oynanmicak şekilde kasıyor.Sıcaklık değerlerine baktığımda 93-95 derece görüyorum.

Peki o halde mecburen bahsettiğim işlemi uygulayacaksın, bu işlemi birine uygulatman gerekiyor. Bizler gibi deneyimliysen kendin de yapabilirsin.
Aslında normal laptop için yapabiliyordum msi marka laptoplardaki gibi tak açıyosun fanı temizliyosun.Ama şuan toshibada anakarta,klavye hepsini çıkartmak lazım bundan korkuyorum açıkçası o yüzden servise vericeğim.

Biliyorum, bana da o tarz leptoplar geliyor bazen ısınma şikayetiyle. Ben de aynı sen gibi klavye - leptop kasasını sökmüyorum, alacağım 3 kuruş para zaten :) Kasayı sökerken leptobun plastik kısımlarını falan da ezebilirsin, elinde uygun alet edevat yoksa.
Şahsen arka kapaktan işlemciye ulaşılabiliyorsa ilgilenirim yalnızca.
Sen servise yolla en iyisi :)

Son düzenleme:
Biliyorum, bana da o tarz leptoplar geliyor bazen ısınma şikayetiyle. Ben de aynı sen gibi klavye - leptop kasasını sökmüyorum, alacağım 3 kuruş para zaten :) Kasayı sökerken leptobun plastik kısımlarını falan da ezebilirsin, elinde uygun alet edevat yoksa.
İlginiz için teşekkür ederim tavsiyenizi dinleyeceğim.

Son bi sorum var ben önceden windows 8.1 kullanıyordum lolde +150fps alıyordum , windows 10'a(temiz kurulum) geçtim şuan lolde fps 100-80 arası gidip geliyor tekrar 8.1 e geri dönsem fps artarmı acaba.

@BilgisayarKurdu

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı