Çözüldü GT730 "Bu NVIDIA grafik sürücüsü bu Windows sürümüyle uyumlu değil" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MemoTheGreat

Centipat
Bilgisayara Win 8.1 kurdum. Ekran kartının driverini uyumlu olan sürümüyle kurmaya çalıştım. Ama her ne kadar uyumlu olsa da aynı hatayı alıyorum.
"Bu NVIDIA grafik sürücüsü, Windows'un bu sürümüyle uyumlu değildir."
GeForce Experience'de işe yaramıyor.

Ekran kartım: GT730

Ne yapmalıyım?
Yardım ederseniz sevinirim.

Çözüm
GT 730 kartların iki farklı versiyonu mevcut DDR3 belleğe ve GDDR5 belleğe sahip.
DDR3 belleğe sahip kartlara artık destek verilmiyor.2018 yılında desteği kesilmişti eski driverlardan yüklemen gerek.
Eğer sende GDDR 5 var ise ve bu sorunu yaşıyorsan çözümü bilmiyorum maalesef.
GT 730 kartların iki farklı versiyonu mevcut DDR3 belleğe ve GDDR5 belleğe sahip.
DDR3 belleğe sahip kartlara artık destek verilmiyor.2018 yılında desteği kesilmişti eski driverlardan yüklemen gerek.

Çözüm
Ki bu desteği kesilmiş kartlara fermi deniyor ve muhtemelen sizinki de öyle. Yapacak bir şey yok maalesef.

Daha dün bu sorunu arkadaşımın yeni aldığı dizüstü bilgisayarında yaşadım. GTX 1650 Refresh ile geliyor ama resmi sitedeki dizüstü sürücü paketi bu yeni kartı tanımıyor. Bu kartı içeren sürücü paketini Geforce Experience ile tanıyıp otomatik olarak yükledi.

Bu sebeple Geforce Experience indir ve çalıştır. Daha sonra Experience içerisinden güncellemeyi yap. En güncel ve doğru paketi indirip kuracaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı