GT730 No Signal hatası

Ferit ucan

Picopat
Daha fazla  
Bilgisayarı açtım ve Valorant'a girdim. Oyunu oynadıktan 15 dakika sonra yaklaşık monitör ekran karardı ve sinyal yok yaziyor. Sorun yaklaşık bir aydır var ekran kartından ses geliyor. Bir de MSI Afterburner yuzunden mi diye kontrol etmek için kapattım. Yine oldu. PC'yi yeniden başlatınca ekran geliyor ama sonra gidiyor, sizce sorun ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartım Turbox H61fel3 pek anlamıyorum ama internette özelliklerini bulamadım ve bütçem şu anlık yok ucuz maliyetli bunları yaparsam çözülürmü.
1155 pin anakartların gt 730 harici dediğim ekran kartlarını görmez durum böyle olunca macunlama yapmaktan başka çareniz yok.

Macunlamayı yapıp fanı değiştirsem sorun gider galiba değil mi?
Ekran kartının fanını nasıl değiştirmeyi düşünüyorsunuz uygun fan bulabilecek misiniz ve kendiniz değiştirebilecek misiniz? Eğer bilgisayarcıya değiştirtmeyi düşünüyorsanız önce macun işini halledin hala yüksek sıcaklık görüyorsanız o zaman düşünürsünüz fan işini...

Ekran kartının fanını nasıl değiştirmeyi düşünüyorsunuz uygun fan bulabilecek misiniz ve kendiniz değiştirebilecek misiniz? Eğer bilgisayarcıya değiştirtmeyi düşünüyorsanız önce macun işini halledin hala yüksek sıcaklık görüyorsanız o zaman düşünürsünüz fan işini...

Termal macun sürme işini evde yapabilir miyim yoksa illaki bilgisayarcıyamı göstereyim.

Termal macun sürme işini evde yapabilir miyim yoksa illaki bilgisayarcıyamı göstereyim.
Ben çok defa kendim evde yaptım gayet de rahat yaptım fakat vidaları sıkarken düzgün sıkamazsanız fan sürtme yapabilir. Bence bilgisayarcıya boşa para vermeyin.

Ben çok defa kendim evde yaptım gayet de rahat yaptım fakat vidaları sıkarken düzgün sıkamazsanız fan sürtme yapabilir. Bence bilgisayarcıya boşa para vermeyin.

Tm hocam eyvallah çok yardımcı oldun.

Ya hocam aklıma bir soru geldi ben bu PC'yi çok olmuyor topladım ama termal macunun bittiğini düşünmüyorum fanı elimle destek verince çok hızlı dönüyor ama bir süre sonra yavaşlıyor aklınıza neden kaynaklı olduğu ile alakalı bir şey geliyor mu?

Son düzenleme:
Tm hocam eyvallah çok yardımcı oldun.

Ya hocam aklıma bir soru geldi ben bu PC'yi çok olmuyor topladım ama termal macunun bittiğini düşünmüyorum fanı elimle destek verince çok hızlı dönüyor ama bir süre sonra yavaşlıyor aklınıza neden kaynaklı olduğu ile alakalı bir şey geliyor mu?
Hocam ekran kartı ısınmazsa yavaş çalışır ama sen sıkıntı var diyorsun msi afterburner indirip fan hızını fulle sonra dene sıcaklık seviyesini. Ayrıca keşke bu pcyi toplamasaydın ne kadara topladın bilmiyorum ama benim 14 senelik bilgisayarım 1155pin anakart gt730 ve i5 2400'e sahip keşke 1030'lu ya da rx550'li bir pc toplasaydın.

Bilgisayarı açtım ve Valorant'a girdim. Oyunu oynadıktan 15 dakika sonra yaklaşık monitör ekran karardı ve sinyal yok yaziyor. Sorun yaklaşık bir aydır var ekran kartından ses geliyor. Bir de MSI Afterburner yuzunden mi diye kontrol etmek için kapattım. Yine oldu. PC'yi yeniden başlatınca ekran geliyor ama sonra gidiyor, sizce sorun ne olabilir?

Hocam aynı sorunu bende yaşıyorum siz bunları yapınca düzeldi mi? Afterburner'dan fanları %100 yapmama rağmen 104 dereceyi görüyorum ve kart kendini kapatıyor.

Ben sorunu cozdum yanlislikla GT 730a Full OC yapmisim Afterburner'i sildim düzeldi. Sen de Afterburner'i sil belki duzelir.

Geri
Yukarı