GT730 sistem performans sorunu

Brokoli Blade

Centipat
Sizlerle sohbete dalmadan direkt sistemimi tanıtayım;

Anakart: Gigabyte GA-G33M-S2L.
Ekran kartı: MSI NVIDIA GeForce GT730.
RAM: 6 GB fakat 32-Bit kaynaklı sadece 3GB kullanılıyor.
İşlemci: Intel Core 2 Quad CPU Q9500 2.83 GHz (4CPU's)
Güç kaynağım: 300W'lık marka model bilmiyorum.
Harddisk: ST3250310A SATA device.

Sorunum bilgisayarım en basit oyunlarda bile gereksiz kasma problemi çıkarması. Bakıyorum oyunda önerilen sistem gereksinimi bile benim PC özelliklerimde düşük, fakat oyuna bir giriyorum 30-15FPS.
Artık sıkılmaya ve darlanmaya başladım, bu korona günlerinde dışarı da çıkamadığımdan dolayı bilgisayarcıya gidip 4-Bit işletim sistemine geçemiyorum. Sizce kasmaların sebebi 64-Bit olmaması mı?
Örnek kasan oyunlar: League of Legends 08-35 FPS aralığa çok değişken ama yüksek FPS çok durmadan iniyor örnek 2: CS 1.6 gibi bir oyundan bile 15-30 FPS aralığında şu anda.
Herhangi bir parçanın yandığını düşünmüyorum çünkü bunların belirtisi oluyor. Acaba OC yapsam bir yararıma olur mu? İnce ayar olduğu için ellemekte istemiyorum parçaların ömründen ömür gitmesin.
Okuyup yardımcı olursanız çok sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden ram 3 gb kullanılıyorki zaten apu kullanmıyorsunuz?

Neden RAM 3 GB kullanılıyor ki zaten APU kullanmıyorsunuz?

Nedenini bilmiyorum tek çözümü 64 -Bit'e geçiş diye biliyorum. Daha ayrıntılı anlatırsanız ve bir ayarı var ise halledelim
Merhaba güç kaynağı ve ekran kartı çok düşük. Kasması normal. Yeni ekran kartı alın. OC yapsanız bir şey değişmez.

Güç kaynağını ne kadarlık almam bilgisayarı rahatlatır, FPS düşüşü bundan dolayı mı?

350W-400W iyi olur Bilgisayara temizinden bir 64bit bilgisayar kurun. ve yakın zamanda 350w-400w psu alın

Yeni konular

Geri
Yukarı