GT940M FIFA 20 top havadayken kasma

Yamete Kudasai

Kilopat
Makaleler
4
Sistemim aşağıdaki gibi. Saçma sapan bir sorunum var top havadayken oyun kasmaya başlıyor ama FPS 60 gösteriyor. Bu aralar menü geçişlerinde seslerde de kasmalar olmaya başladı. Oyunum orijinal.

Sistemim:
i5 4210M.
8 GB RAM.
GT940M.
Windows 10 Pro.

MSİ afterburner ile oyun içi değerlere bakıp tam kasma olduğu anda hangi değerlerde sorun olduğunu paylaşabilir misin?

Sistemim aşağıdaki gibi. Saçma sapan bir sorunum var top havadayken oyun kasmaya başlıyor ama FPS 60 gösteriyor. Bu aralar menü geçişlerinde seslerde de kasmalar olmaya başladı. Oyunum orijinal.

Sistemim:
i5 4210M.
8 GB RAM.
GT940M.
Windows 10 Pro.
İlk bakışta ekran kartınız ve işlemciniz sınırda gibi görünüyor Fifa 20 için. Ancak top havada iken kasma olayı, seyirci animasyonları ile ilgili. Ne kadar çok tribünü görürseniz yüksek ihtimalle kasma da artıyor olmalı. Ayar düşürmek biraz olsun rahatlatabilir

İlk bakışta ekran kartınız ve işlemciniz sınırda gibi görünüyor Fifa 20 için. Ancak top havada iken kasma olayı, seyirci animasyonları ile ilgili. Ne kadar çok tribünü görürseniz yüksek ihtimalle kasma da artıyor olmalı. Ayar düşürmek biraz olsun rahatlatabilir.
Bilemiyorum, FIFA 19'u yüksek ayarlarda kasma olmadan oynuyordum ama 20 için en düşüğe almama rağmen kasıyor.

Abim 720p düşük ayarlarda 60fps altı görmeden radeon 530 ile oynuyor. Radeon 530 senin kartından daha düşük olsa gerek.

Bilemiyorum, FIFA 19'u yüksek ayarlarda kasma olmadan oynuyordum ama 20 için en düşüğe almama rağmen kasıyor.
Tabii direkt kestirip atmamak lazım ama bence sisteminizin sınırda olması bu problemi yaratıyor. Tabii oyunu oynadıkça artan ısılar da belli bir süreden sonra kasma sebebi olabilir.

Yukarıda bir arkadaş, MSI Afterburner ile bakın demiş zaten. Özellikle ısı değerlerine ve cpu-gpu kullanımlarını gözlemleyin.

Değerler bu şekilde. Kariyer modunda çok daha fazla takılma ve yavaşlama oluyor. Sadece top havadayken kalmıyor top yere indiğinde de yavaşlamalar yaşıyorum.

Dosya Ekleri

• FIFA20_2020_07_21_00_13_54_152.jpg
    FIFA20_2020_07_21_00_13_54_152.jpg
    14,9 KB · Görüntüleme: 47

Yeni konular

Geri
Yukarı