GT9500 ROBLOX'da kasıyor

metehan5

Hectopat
Beyler bu kasmanın nedeni nedir acaba? Bana çok saçma geliyor sistemi aşağı bırakıyorum;

İşlemci: i5 3.60 GHZ
RAM: 8GB
Ekran kartı: GT9500
Anakart ve PSU yazmadım gerek olmaz diye, lütfen el atın.

Çözüm
Zaten yeni ekran kartı alacağım umarım düzelir.
Şuanda elimde Ryzen 1200 işlemci var,4 Cores 4 Threads R7 265 ile birlikte hala ROBLOX Oynuyorum.
Tatlı tatlı hala oynatıyor kendini :).
GT 9500 Düşük seviye bir kart hala bu kart ile PUBG bile oynamaya çalışan var.
NVİDİA ekran kartları pahalıdır ama performanslarını eskileri değil yenileri gösterir.
GEFORCE FX 5200 ile Far Cry 1 oynuyordum o zamanların efsanesi şimdi 10 TL'ye satılıyor.
Anakart'ını,İşlemcini ve bütçeni belirtirsen sana bir ekran kartı önerisi yapabiliriz.
Ekran kartından dolayı kastığından emin misin ?Başka oyunlarda yada sistemde kasmalar takılmalar oluyorsa harddiskinden dolayı kasıyor olabilir.

Ekran kartından dolayı kastığından emin misin ?Başka oyunlarda yada sistemde kasmalar takılmalar oluyorsa harddiskinden dolayı kasıyor olabilir.

Hayır sadece roblox da oluyor.
i5 kaçıncı nesil olduğunu bahsedersen sevinirim bide laptop mu ?
Laptop değil neslini bilmiyorum ama modeli 3350.
Harddiskle alakası yoktur diye düşünüyorum 500GB

Hayır sadece roblox da oluyor.

Laptop değil neslini bilmiyorum ama modeli 3350.

Harddiskle alakası yoktur diye düşünüyorum 500GB
İşlemcinizin Nesli 3.Nesil Başı hangi Sayı ise nesli o oluyor :).
HardDisklerin şöyle bir sorunu var,ısındıkları zaman donma kasma ve drop'a sebep olabiliyorlar.
İşlemcin güzel fakat Ekran Kartın eski bir ekran kartı AMD Radeon HD 5450 ile neredeyse eşdeğer olan bir ekran kartından ne bekleyeceksin ki?(Tamamen GPU UserBenchmark'dan bakılmıştır.)
Elimde AMD Radeon HD 5450 Var iken bende kasma yapıyordu,bide işlemcim intel pentium G3260'dı.
Tamamen Ekran Kartından kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

İşlemcinizin Nesli 3.Nesil Başı hangi Sayı ise nesli o oluyor :).
HardDisklerin şöyle bir sorunu var,ısındıkları zaman donma kasma ve drop'a sebep olabiliyorlar.
İşlemcin güzel fakat Ekran Kartın eski bir ekran kartı AMD Radeon HD 5450 ile neredeyse eşdeğer olan bir ekran kartından ne bekleyeceksin ki?(Tamamen GPU UserBenchmark'dan bakılmıştır.)
Elimde AMD Radeon HD 5450 Var iken bende kasma yapıyordu,bide işlemcim intel pentium G3260'dı.
Tamamen Ekran Kartından kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Şuanda elimde Ryzen 1200 işlemci var,4 Cores 4 Threads R7 265 ile birlikte hala ROBLOX Oynuyorum.
NVİDİA ekran kartları pahalıdır ama performanslarını eskileri değil yenileri gösterir.
GEFORCE FX 5200 ile Far Cry 1 oynuyordum o zamanların efsanesi şimdi 10 TL'ye satılıyor.
Anakart'ını,İşlemcini ve bütçeni belirtirsen sana bir ekran kartı önerisi yapabiliriz.

Çözüm
HD Tune Pro ile Error Scan yapıp sonuçları atar mısın?

Bence yeni ekran kartı alıyım kasmalar devam ederse o zaman atarım.

Bütçem MAX 600TL ve oynayacağım oyunlar the forest,rainbow six,cs:go,pubg lite,fortnite, bana bu oyunları rahat oynatsın yeter (50 FPS altı görmeyeyim yeter.)

Bence yeni ekran kartı alıyım kasmalar devam ederse o zaman atarım.

Bütçem MAX 600TL ve oynayacağım oyunlar the forest,rainbow six,cs:go,pubg lite,fortnite, bana bu oyunları rahat oynatsın yeter (50 FPS altı görmeyeyim yeter.)
Bad Sector veya %100 disk sorunu varsa bu tip problemler olabiliyor. Bu arada oynamak istediğiniz oyunların bir kısmını oynayabilirsiniz o sistemle.

Geri
Yukarı