GT9800 ekran kartı yükte 85 derece

Selamlarherkese

Femtopat
İşlemci boşta çalişirken 40 derece, ekran kartı boşta 61 derece, ekran kartının yüksek olduğunu düşünüyorum. Oyundayken güncel oyunlarda ekran kartı 85, işlemci 70 derece oluyor. (Yüksek sistem isteyen ağir oyunlar) normal sistem oyunlarında GPU 75-80 derece işlemci 55 derece oluyor. ekran kartı bence çok yüksek, ne yapmalıyım?

Ekran kartı GT9800, işlemci i7 4790.

Bence kötü değil ama siz bilirsiniz.

Kasanız nedir?

Macun yenileyip, tozunu alabilirsin. Ek olarak kasana fan ekleyebilirsin.
Fan takılabilen her yerde fan var.
Fan hızı otomatik mi?
Evet. FurMark testi yaptım, 87 dereceye kadar çıktı. Tehlikle oldugundan PC'm yanmasın diye testi kapadım
.Bence kötü değil ama siz bilirsiniz.

Kasanız nedir?

Macun yenileyip, tozunu alabilirsin. Ek olarak kasana fan ekleyebilirsin.
Kasamın modelini bilmiyorum ama PC'nin önünde bir fan var, arkasında 1 fan var, yanında bir fan var, arka ve öndeki kocaman en büyük olan fanlardan yandaki biraz daha küçük boy.

Termal macun değişebilirsiniz, başka da bir şey yapamazsınız. Eski kart, tabii ısınacak. 90'ı geçmediği sürece sıkıntı yok.
1024x768 çözünürlükte 87 dereceye kadar çıkması normal mi yani?
Termal macun değişebilirsiniz, başka da bir şey yapamazsınız. Eski kart, tabii ısınacak. 90'ı geçmediği sürece sıkıntı yok.
Bir kere oyun oynarken anakartım yandı.
Gücü anakarttan çekiyor, ayrıdan PSU bağlantısı yok. Anakartım yandı 1 hafta önce.

FurMark testinde 87 derece oldu korkup kapattım programı yanacak yine diye
Hangi oyun hangi grafikler?
FurMark testinden bahsediyorum.
Hangi oyun hangi grafikler?
Ayrıca Ark Survival Evolved'de 1024x768 en düşükler yani lowestta da 1 saatten sonra işlemci 70, ekran kartı 85-86 görüyorum.

Öyle yanacak şey değil o parçalar. Kaç FPS alıyorsunuz, merak ettim.
Yanıyor o parçalar. Öyle işte. Daha 1 hafta önce yandı, anakart değiştirdim. Anakartı taktıktan 1 ay kullandım, bir baktım PC GG olmuş. Yanıyor öyle işte ve 40 FPS alıyorum sanırım. Hiç donmadan, kasmadan oynatıyor.

Yanıyor o parçalar. Öyle işte. Daha 1 hafta önce yandı, anakart değiştirdim. Anakartı taktıktan 1 ay kullandım, bir baktım PC GG olmuş. Yanıyor öyle işte ve 40 FPS alıyorum sanırım. Hiç donmadan, kasmadan oynatıyor.
40-50.
Öyle yanacak şey değil o parçalar. Kaç FPS alıyorsunuz, merak ettim.

Ama çok fazla oynayamıyorum. GPU 85, işlemci 70 yazdıgını görür görmez kapatıyorum.
(Genelde 1 saatten biraz geçkin oluyor.)

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı