GTA 4 neden sevilmedi?

Karanlık temasını ben seviyorum ama insanlar sevemedi, bir de optimizasyon tabi ki oyunu PC'ye bozuk çıkarttılar. Fakat kesinlikle potansiyeli harcanan bir oyundu çünkü başka GTA'larda görmediğimiz şeyleri yapıyordu ve bence hikayesi bir başyapıttır.
Kesinlikle hikayesi başyapıt bir oyun ama bu oyun Türkiyede GTA SA veya GTA 5 kadar ilgi görmüyor, bazı kişiler oyunu linçleyip duruyor.

Aslında bu oyun seviliyor fakat GTA SA ve GTA 5 gibi oyunlara kıyasla çok tutamadı. Arkadaşlar sizce GTA serisinin en önemli oyunlarından biri olan GTA 4 neden diğer GTA oyunları kadar sevilmedi? Bu oyunun diğer oyunlara kıyasla eksi tarafları nedir sizce?

Eki Görüntüle 1807780

Aslında bu oyun seviliyor fakat GTA SA ve GTA 5 gibi oyunlara kıyasla çok tutamadı. Arkadaşlar sizce GTA serisinin en önemli oyunlarından biri olan GTA 4 neden diğer GTA oyunları kadar sevilmedi? Bu oyunun diğer oyunlara kıyasla eksi tarafları nedir sizce?

Eki Görüntüle 1807780

Bence yeterli reklam falan yapılmaması yani o zamanlar Twitch YouTube falan çok kullanılmıyordu üstelik 5 yıl sonra GTA 5 çıktı ve reklamı vs hepsi iyi bir şekilde yapıldı.

Gta 4'ü ve dlclerini oynamış biri olarak söyleyeyim. Çok fazla optimizasyon sorunu vardı. Şu an Monster Tulpar T7 V20.4 kullanıyorum ona rağmen FPS'in 80 90'lara düştüğü oluyordu ki bence o yıllarda çıkmış bir oyuna göre düşük FPS değerleri. Çoğu kişiye sorsan hikayesi efsane der ben nedense hikayesini beğenmedim. Hikayeye bir insan girip çok hızlı şekilde hikayeden çıkıyordu, bağlantıları da kopuk kopuk buldum. Bir eksiklik vardı bence hikayede nedir bilemiyorum. Zaten karamsar ve gri bir dünyada mafya hikayesi olduğu herkes tarafından söylenen bir şey. Dünyanın griliğiyle alakalı sorunum yok hatta belki canlı bir dünya abez kaçardı. Ama harita tasarımı beni pek oyuna aitmişim gibi hissettirmedi. Nasıl GTA SA'da Groove Street, GTA VC'de Malibu Club vs. gibi mekanlara aşinaysak GTA 4'te aklımda beliren bir görüntü yok. En çok TBOGT idi galiba dlcnin adı onu oynarken keyif aldım, eğlenceliydi görevler ve silah çeşitliliği.

Maalesef PC GTA 5 kldırmıyor, kaldırıyor ama 30 FPS anca alıyorum, bende gra 4 oynuyorum ama teması çok karanlık ve boğuk. Diğer oyunlara kıyasla gizem daha az, yapılacak şeyler daha az ve benim bilgisayarın aynı sistemi isteyen oyunlarda 70-80 FPS alıyorken GTA da 20 FPS alması optimizasyonunda ne kadar kötü olduğunu gösteriyor. Ben neredeyse hiç sevmedim, sevemedim.

Oyunlardan anlayip anlamama turnusolu. Gelmis gecmis en iyi bir kac oyundan biri. En iyi Gta oyunu. ( Ozellikle her yapit adil bir sekilde ciktigi yila gore degerlendirildiginde.)

Yeni konular

Geri
Yukarı