GTA 4 optimizasyon sorunu halledildi mi?

Bende steam versiyonu var. Oyunun en iyi çalıştığı sürüm 1.0.7.0 ve 1.0.8.0 sürümleri. Bu sürümleri yükleyebilmek için gta 4'ün sürümünü düşürmemiz gerekiyor ve bu işleme downgrade diyoruz. 1.2.x.x sürümünden 1.0.7.0 sürümüne düşürdükten sonra ise oyunu dx9'dan vulkan moduna alıyoruz dxvk denen eklenti ile. Ardından da görsel hataları düzeltmek için traffic fix ve fusion fix gibi modlar kullanabilirsin, ki bunlar oyun deneyimini ciddi şekilde geliştirebilirler.

Downgrade
Bahsettiğim fusionfix
Dxvk
Trafikteki çeşitliliği arttıran mod
Oyun açılmazsa buradaki d3d9.dll ve dsound.dll (x86 dosyaları) indirmeyi deneyebilirsin

İlk olarak oyunun yedeğini alıyorsun ve yedek üzerinden işlem yapıyorsun. Downgrader kullanıp downgrade ederken zaten fusionfix ve scripthook indirebilirsin. Onları indirdikten sonrasında ise geriye sadece dxvk ve traffic loader indirmek kalıyor. Dxvk şiddetle öneririm fakat traffic loader sana kalmış bir şey.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir de türkçe video bakayım dedim. Karşıma bu çıktı. İşe yarar mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir de türkçe video bakayım dedim. Karşıma bu çıktı. İşe yarar mı?
İşe yarar ama stream.ini dosyasında 4gb üzerini vermeniz önerilmiyor genelde, herkes öyle veriyor.

Hayır halledilmedi. Rockstarın'ın umrunda değil ki. 30 fps mi oynamışsın 60 fps mi oynamışsın onlara göre fark etmez.

-Oyun çalışıyor mu?
-Evet
-Tamam o zaman gerisine dokunmayın

Ben Dxvk diye bir şey kurdum. Yüksek fps'ye rağmen sürekli drop atıyordu oyun bozuk gibi çalışıyordu kurmadan. Şimdi 2-3 saatte maks 3-4 kez drop atıyor saniselik. Rahatça oynayabiliyorum FPS'yi de sabitledim.

Yeni konular

Geri
Yukarı