GTA 5 optimizasyon kötüleşti mi?

İşletim sistemi
Windows 10

erhann_23

Picopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
ST1000LM024 HN-M101MBB
Ekran kartı
AMD Radeon R5 M330
Anakart
80LM
İşlemci
Intel Core i5 6200U
Selam, ben GTA 5'de bir şey fark ettim. Eski sürümlerde 30 FPS bile akıcıydı, şimdi son sürümde 43 FPS'de falan akıcı olmaya başlıyor. Optimizasyon kötüleşti mi?

30 FPS'te akıcı gelmesiyle 43 FPS'te akıcı gelmesi arasında nesnel bir fark yok. Öznel bir şey veyahut kullandığınız monitör veya ekipmanlarınız etkili olmuş olabilir. Optimizasyonun kötüleşmiş olması için eskiden 30 FPS alınan bir sahnede şu an daha az almanız gerekir.

Alakası yok. Optimizasyon kötüleşse FPS düşer.
Optimizasyon iyi olursa 30 FPS akıcı olur diye duydum internette. Artık değil ondan merak ettim.
30 FPS'te akıcı gelmesiyle 43 FPS'te akıcı gelmesi arasında nesnel bir fark yok. Öznel bir şey veyahut kullandığınız monitör veya ekipmanlarınız etkili olmuş olabilir. Optimizasyonun kötüleşmiş olması için eskiden 30 FPS alınan bir sahnede şu an daha az almanız gerekir.
Dediğim gibi.
Aynı monitör ve aynı bilgisayarda oynuyorum FPS aynı ama akıcılık aynı değil.

Optimizasyon iyi olursa 30 FPS akıcı olur diye duydum internette. Artık değil ondan merak ettim.

Dediğim gibi.
Aynı monitör ve aynı bilgisayarda oynuyorum FPS aynı ama akıcılık aynı değil.

30 FPS hep 30 fpstir. 43 ise hep 43tür. Akıcılık FPS'in artışıyla doğru orantıda artar. Yani eskiden size akıcı gelirken şu an akıcı gelmemesi sizin yaşadığınız bir sorun. Biri yanınıza gelip sizin baktığınız ekranda 30 FPS oynasa, kendi evinde eskiden aldığı 30 FPS ile bir farkını anlamaz. Ya da Micro droplar giriyor olabilir. Bu da değilse görüntü yırtılması oluşmuş olabilir.

Geri
Yukarı