GTA 4 oynanır mı?

muratcandogukann

Centipat
Daha önce GTA SA, GTA VC, GTA 3 ve hikaye de değil de serbest takılarak biraz GTA V oynadım ve tüm oyunları çok sevdim. Fakat tüm 3D GTA oyunları içinde oynamadığım tek oyun GTA 4 ve oynayıp oynamama konusunda kararsızım. GTA oyunları dışında Mafia 1 ve 2 oynadım ve bunları da çok sevdim. Bu oyunlar arasında en sevdiğim iki oyun GTA V ve Mafia 2 oldu. Sizce GTA 4'ü oynayayım mı?

GTA 4 sizi hikayesiyle içine çekecek amerikan rüyası yerine niko belic gibi sıradan bir insanın hikayesi anlatılmış ve nasıl normal bir insandan korkulur bir kişiye dönüştüğü çok ince ve detaylı işlenmiş.
Niko aslında normal bir insan değil, savaş kahramanı.
Hikaye dışında oyun nasıl sizce?

Mekanikleri GTA V'e göre çok daha ilkel ve araç sürüşü gerçeğe daha yakın. Güzel oyundur kesinlikle oynayınız.

Bulunduğu ülkeye yabancılık anlamında. Orada ki dönen olaylar ona çok anormal geliyor. Bu yüzden normal dedim.
Oyunda şehrin atmosferi çok gri tonlarda eski dedektiflik filimlerin de olduğu gibi. Araba kontrolleri biraz zor olsa da alışıyorsunuz. Fiziklerine bir şey diyemem çok iyi fiziğe sahip.

Mekanikleri GTA V'e göre çok daha ilkel ve araç sürüşü gerçeğe daha yakın. Güzel oyundur kesinlikle oynayınız.

İlkel mi? Dediniz. GTA V'de araba devrilince ayağa kalkıyor sağa sola yapınca. Yapay zekası zaten vasat bir oyun. Asıl ilkel oyun GTA 5'tir mekanik olsun fizik olsun adamın bacağına sıktın ve öldü bu mu? Gerçekçilik. GTA 4'te adamın bacağına sıkarsan topallar eline sıkarsan silah rastgele ateş eder sonra düşer asıl gerçekçi olan GTA 4'tür. Ve deniz kısmına gelirsek helikopter ile denizin üstünde yakın mesafeden uçarsanız yine GTA 4 önde olur daire biçiminde içe batar ama 5'te garip şekilde kabarcıklar oluşur saçma şekilde dalgalanıyor hissi verir. GTA 5'te telefon acın bir adamın yanında hemen size saldırır ama 4'te böyle olmaz. 5'te polislere silah doğrultursanız sizi öldürmeye çalışırlar ama 4'te menzillenir ve sizin teslim olmanızı beklerler eğer ateş ederseniz onlarda başlar ateş etmeye amaçları sizi öldürmek değil yakalamaktır alam 5'te sizi öldürmek için can atarlar. Şimdi bu yazdıklarımdan sonra hangisi gerçek hangisi değil? Anlaşılmıştır veya hangisi ilkel hangisi değil?
Bulunduğu ülkeye yabancılık anlamında. Orada ki dönen olaylar ona çok anormal geliyor. Bu yüzden normal dedim.

Oyunda şehrin atmosferi çok gri tonlarda eski dedektiflik filimlerin de olduğu gibi. Araba kontrolleri biraz zor olsa da alışıyorsunuz. Fiziklerine bir şey diyemem çok iyi fiziğe sahip.

İlkel mi? Dediniz. GTA V'de araba devrilince ayağa kalkıyor sağa sola yapınca. Yapay zekası zaten vasat bir oyun. Asıl ilkel oyun GTA 5'tir mekanik olsun fizik olsun adamın bacağına sıktın ve öldü bu mu? Gerçekçilik. GTA 4'te adamın bacağına sıkarsan topallar eline sıkarsan silah rastgele ateş eder sonra düşer asıl gerçekçi olan GTA 4'tür. Ve deniz kısmına gelirsek helikopter ile denizin üstünde yakın mesafeden uçarsanız yine GTA 4 önde olur daire biçiminde içe batar ama 5'te garip şekilde kabarcıklar oluşur saçma şekilde dalgalanıyor hissi verir. GTA 5'te telefon acın bir adamın yanında hemen size saldırır ama 4'te böyle olmaz. 5'te polislere silah doğrultursanız sizi öldürmeye çalışırlar ama 4'te menzillenir ve sizin teslim olmanızı beklerler eğer ateş ederseniz onlarda başlar ateş etmeye amaçları sizi öldürmek değil yakalamaktır alam 5'te sizi öldürmek için can atarlar. Şimdi bu yazdıklarımdan sonra hangisi gerçek hangisi değil? Anlaşılmıştır veya hangisi ilkel hangisi değil?
GTA 4'ün saymadığım veya bilmediğim özellikleri de var. Son olarak tekere sıkarsanız yavaş yavaş söner ve bunu görebilirsiniz.

Son düzenleme:
Kesinlikle oynanır. Oyunun hikayesi olsun fizikleri olsun ve bir sürü detayları olsun çok güzel. Bu arada oyunun evet karanlık bir temaya sahip yalnız Display ayarlarından contrast ve saturation ayarını maksimuma çekerek daha renkli ve açık temaya sahip olabilirsiniz. Ana hikaye bittikten sonra DLC olan The Ballad Of Gay Tony ve The Lost And Damned ikisini de oynıyabilirsiniz ama önerim ilk başta The Ballad Of Gay Tony başlamanız olur ana hikaye kadar sevmişimdir.

oyunun iki sonu da hüzünlü bitiyor ve hikayesi GTA V'e göre daha karanlık.
Güzel oyundur ama NPC'ler ile çatışmaya girmek çok sıkıntılı. Hikayesi en iyi GTA oyunudur bana göre.
Deneyiniz.

Yalnız bildiğim kadarıyla deal ending en depresif son, revenge ending o kadar hüzünlü bir son değil sonuçta.

Of GTA 4'mü oyunu 3-4 kez bitirdim. Hikayesi, oynanışı, o araba sürme hissiyatı paha biçilemez. Hikaye konusunda beni en içine çeken GTA serisidir. Yan paketlerinden GAY TONY oynamıştım diğerini oynama fırsatım olmadı. Yan paketide güzeldi. Karanlık tema diye geri çekilmeyin bir kaç saatlik oynanıştan sonra alışıyorsunuz karanlık gelmiyor.

Daha önce GTA SA, GTA VC, GTA 3 ve hikaye de değil de serbest takılarak biraz GTA V oynadım ve tüm oyunları çok sevdim. Fakat tüm 3D GTA oyunları içinde oynamadığım tek oyun GTA 4 ve oynayıp oynamama konusunda kararsızım. GTA oyunları dışında Mafia 1 ve 2 oynadım ve bunları da çok sevdim. Bu oyunlar arasında en sevdiğim iki oyun GTA V ve Mafia 2 oldu. Sizce GTA 4'ü oynayayım mı?
Sana şunu söyleyim benim en sevdiğim oyundur GTA 4 ve bana göre aslında çoğu kişi tarafından GTA serisinin en iyisidir. Özelliklede fizik bakımından bunca zaman oynamayarak çok şey kaybetmişsin.Kesinlikle oynamalısın. Ben sıkıldımmı açar 1 2 saat takılırım :)
Oyuna hikaye koymasınlar yine müthiş bir oyun fiziği yeter zaten. AYRICA ÇOK FAZLA AKTİVİTE VAR BİLARDO VS ÇOK ZEVKLİ

Of GTA 4'mü oyunu 3-4 kez bitirdim. Hikayesi, oynanışı, o araba sürme hissiyatı paha biçilemez. Hikaye konusunda beni en içine çeken GTA serisidir. Yan paketlerinden gay tony oynamıştım diğerini oynama fırsatım olmadı. Yan paketide güzeldi. Karanlık tema diye geri çekilmeyin birkaç saatlik oynanıştan sonra alışıyorsunuz karanlık gelmiyor.

Reis ben GTA 4 oynarken sesi birkaç dakika sonra kesiliyor.
Sadece onda değil diğer oyunlarda da oluyor sebebi nedir? Donanımsal mıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı