GTA 4 vs GTA 5

Herkes optimizasyon diyor fakat ben çıkış senesinden 3 sene sonra GTX 570 ve i5 2500 olan bir PC'de commandline dosyasını düzenleyip o dönem 1080p high ayarlarda 50-60 FPS takılma olmadan oynamıştım.

Ben her şeyi yaptım sağdan soldan DX dosyaları indirdik bilmem neler kurduk. 50 FPS'leri görüyor diyorsun buna da şükür kamerayı bir çeviriyorum oldu sana 25-30 FPS oradan oraya zıplıyor.

22 senelik oyunu 60 FPS oynadık bunu oynayamadık çok acayip.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben her şeyi yaptım sağdan soldan DX dosyaları indirdik bilmem neler kurduk. 50 FPS'leri görüyor diyorsun buna da şükür kamerayı bir çeviriyorum oldu sana 25-30 FPS oradan oraya zıplıyor.

22 senelik oyunu 60 FPS oynadık bunu oynayamadık çok acayip.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geçenlerde Steam versiyonunu kurdum aşırı problemli gittim diğer yoldan kurdum Update attım commandline dosyasını düzenledim 4K TV'de RTX 3060 ile aktım gittim 50-60 FPS takılıyordu.

Geçenlerde Steam versiyonunu kurdum aşırı problemli gittim diğer yoldan kurdum Update attım commandline dosyasını düzenledim 4K TV'de RTX 3060 ile aktım gittim 50-60 FPS takılıyordu.

Bir ara rehber falan yaparsan iyi olur bakarım neyi kaçırdık, neyi yanlış yapıyoruz.

Asıl sorun burada işte. Ben orijinal olarak aldığım parasını ödediğim bir oyun için oynamak için niye 40 takla atıyorum.

1659265149070-png.png

Asıl sorun burada işte. Ben orijinal olarak aldığım parasını ödediğim bir oyun için oynamak için niye 40 takla atıyorum.

GT 220'li sistemde başka yoldan indirip birkaç çözünürlük düşürüp ayarları kısınca 40 FPS mi ne oynamıştım mutlu olmuştum o an. Eskiden 15-20 FPS ile oynamıştım tam ayar yapmadığım için.

Eğlenceli bir oynanış ve adam gibi mekanik olmadıktan sonra hikayesinin iyi olmasının ne anlamı var ? GTA 4 çoğu yönden kusurlu bir oyun özellikle PC versiyonu her yerinden bug akıyor son görevi bitiremeden silmiştim sinirden.

GTA 4'ün oynanışı çok güzel (80 saatim var) çatışma mekanikleri olsun ama görev tasarımları ve optimizasyonu berbat R9 380X i7 860 ile 60 FPS sabit alabilmek için zibilyon tane mod kurdum onda da ara sıra drop yiyordum neyse görev tasarımı demiştik oyunun çeyreğinden sonra görevler çok tekrar etmeye başlıyor oyun suikast oyununa dönüyor şuraya git şu adamı öldür şu adamın fotoğrafını çek öldür şu sendikacıları öldür şu adamı ara öldür çatıdan öldür oyunun sonuna kadar böyle gidiyor resmen onun dışında araba sürüş mekanikleri güzel ve benim en çok sevdiğim yanı karanlık teması GTA Vice City gibi ışıl ışıl değil GTA 5 gibi Amerikan rüyası da değil tam aksine bir göçmenin Amerikan kabusunu yaşamasını oynuyoruz desek yeridir. Gelelim sonuca: Saydığım sebeplerden dolayı GTA 5 diyorum ama GTA 4 de asla ve asla küçümsenmemesi gereken bir oyun.

Yeni konular

Geri
Yukarı