Çözüldü GTA 5 0xc0000007b hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

uopfirm

Hectopat
Merhaba. GTA 5'i 2 kere indirdim, sildim. PC formatladım, indirdim. Yok, olmuyor, yine aynı sorun. İki kere DLL dosyası hatası verdi, o dosyaları indirip SysWOW64 klasörüne attım. Bunu yaptıktan sonra da "Uygulama düzgün başlatılmadı 0xc0000007b" hatası vermeye başladı. DirectX'i yeniden yükledim, forumdaki diğer konulardaki şeyleri yaptık ancak olmuyor, yine sorun yine sorun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kurulumları eksik yapıyorsunuz. Denetim masasında bulunan C++ 2015 kütüphanelerini kaldırın.
Verdiğim linkten hem x86 hem x64 olan kurulumları indirip kurun.

Yine yapamazsanız indirip bilgilerinizi paylaşın.

Hangi DLL dosyaları hata verdi? Rapor paylaşın dosyaların adını bilmiyorsanız.

Hangi DLL dosyaları hata verdi? Rapor paylaşın dosyaların adını bilmiyorsanız.

İlk başta VCRUNTİME140.DLL ve MSVCP140.DLL dosyaları hata verdi ikisini de indirim attım.
Belki klasik soru olacak ama orijinal değil mi? Eğer orijinalsa AIO Runtimesdeki programları yükleyin.
epic gamesden indirdim

e2q.png

Bahsettiğiniz msvcp140.dll ve vcruntime140.dll dosyalarını indirip attığınız yerlerden silin.

Bunları kurun.
bunu yaptım ancak olmadı :(

Dosya Ekleri

• dqdwdqwd.png
    dqdwdqwd.png
    270,4 KB · Görüntüleme: 28
  • adawdaw.png
    adawdaw.png
    269,3 KB · Görüntüleme: 22
  • wdqdwq.png
    wdqdwq.png
    270,2 KB · Görüntüleme: 21
  • ewfwe.png
    ewfwe.png
    269,4 KB · Görüntüleme: 23
Buzdağının görünen kısmı SysWOW64 klasöründeki 32 Bitlik dosyaların sorunlu olduğunu gösteriyor. Öyleyse;

C:\Windows\SysWOW64\vcruntime140.dll
C:\Windows\SysWOW64\msvcp140.dll silin.

Yükleyin:
Sorun yine devam ederse yeni bir rapor oluşturup CTRL+S ile kaydettikten upload servislerinden birine yükleyerek indirme bağlantısını bizimle paylaşırsınız.

Tamam bu dediklerimi yapıp yazın olmazsa tekrar yazın.

Ne yapmam gerekiyor anlamadım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulumları eksik yapıyorsunuz. Denetim masasında bulunan C++ 2015 kütüphanelerini kaldırın.
Verdiğim linkten hem x86 hem x64 olan kurulumları indirip kurun.

Yine yapamazsanız indirip bilgilerinizi paylaşın.

Çözüm

Geri
Yukarı