GTA 5 ara sıra 4 saniye kasıyor

smitg12

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Daha öncesinde böyle bir konu açtım fakat oyun korsan olduğu için destek vermediler.
Bende oyunu satın aldım. Şimdi lütfen cevap verin kasmayı nasıl engellerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle bilgisayarınızın sıcaklık değerlerini kontrol etmenizde fayda olabileceğini düşünüyorum. Yüksek sıcaklıktan dolayı frekanslarda düşüş yaşanabilir ve akabinde teklemeler oluşabilir.

• Normalde 8 ama kullanılabilir: 7 GB RAM
  • AMD Radeon R5 M330
  • AMD'A8-7410 APU with AMD Radeon R5 Graphics 2.20 GHz
  • 64 Bit
Bilgisayar özelliklerim bunlar normal ayarlarda yağ gibi akıyor fakat ara sıra 3-4 saniyelik kasma oluyor. Oyun orijinal ve galiba korsan olan eski sürümdü, güncellemeleri yaptım fakat yine aynı problem oluyor. Öncesinde gayet güzel akıyor sonra ara sıra 3-4 saniye kasıyor. (Oyunda 1-2 saat geçirdikten sonra biraz daha fazla olmaya başlıyor.)
Sanırım drop giriyor. Sistem özelliklerinizi belirtir misiniz?
Evet drop.

Oyun minimum 2 GB ekran kartı istiyor, bak minimum yani düşük ayar. Senin ekran kartın çok kötü ama bir sorun varsa bilemem.

2019'dayız ekran kartının gücünü artık VRAM kapasitesi ile eş tutmayın. YouTube'da Radeon R5 M330 ile GTA V videolarına baktım da 720p çözünürlükte normal ayarlarda 25-30 FPS arasında geziyor. Pek yeterli bir sistem değil gibi.

Ben zaten çok param olsa belki zorla alırım GTA 5. Benim sistem:
750 Ti
i7 4770
8GB RAM
400w
ama güç kaynağım biraz düşük.

Ama oyun yağ gibi akarken, kasma yokken niye bir anda kasma giriyor ve 4 saniye sonra gidiyor? Eğer sistem yetmeseydi oyun komple kasmaz mıydı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı