GTA 5 araba sürerken kasıyor

bedirhank_14

Hectopat
Yer
Sokakta
Daha fazla  
Hem normal oyunda hem Online'da araba sürerken takılmalar çok fazla oluyor.
Sistemim: Ryzen 5 1500X, GTX 750 Ti 2 GB, 8 GB RAM, 1 TB HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Araba ile çevreden hızlıca geçerken, disk okuma/yazma ve bellek üzerindeki işlemler artar. Bilgisayarınızda bulunan belleğin frekansı düşük olabilir bu da daha geç tepkimelere neden olur, ya da sabit disk kullanıyorsanız ondan dolayı da zorlanıyor olabilir. SSD disk takabilirsiniz. RAM'leri de değiştirip deneyebilirsiniz.

Eğer sorun çözülmezse, grafik sürücülerinizin ve Windows'un güncel olduğundan emin olun. Oyun içi ayarları düşürebilirsiniz.

Sisteminize SSD disk alırsanız bu tür yavaşlamaların önüne geçebilirsiniz.
Zira HDD'lerin okuma yazma hızları SSD'lere oranla daha düşük kaldığı için oyunu kurduğunuz disk eğer HDD ise, oyundaki harita ve çevre yüklemelerini daha yavaş yapacaktır.

Bu da size yavaşlık hissi olarak geri dönebilir.
Diğer sistem bileşenleriniz oyunu rahatça oynatabilecek düzeyde. Diskiniz bu duruma sebep oluşturabilir yüksek ihtimalle.

Hem normal oyunda hem Online'da araba sürerken takılmalar çok fazla oluyor.
Sistemim: Ryzen 5 1500X, GTX 750 Ti 2 GB, 8 GB RAM, 1 TB HDD.
SSD alın takın anlık fps düşüşleri (DROP) takılmalar düzelecektir. Aynı RAM ile ben de oynuyorum hatta sizin RAM'inizden daha kötü olduğuna eminim sorun HDD kullanmanız büyük ihtimal.
SSD ile oyundaki FPS arasında nasıl bir bağ var açıklayabilir misiniz? Arkadaş da zaten 750 Ti var kaç FPS aldığını ve ayarları yazmamış, muhtemelen normaldir değerler zaten.
Tanıştarayım efenim, SSD oyunlarda okuması yazması HDD'e oranla yüksek olduğundan dolayı ani fps düşüşlerinde takılmalarda takılmamayı sağlayan veri depolama aygıtıdır.

SSD ile oyundaki FPS arasında nasıl bir bağ var açıklayabilir misiniz? Arkadaş da zaten 750 Ti var kaç FPS aldığını ve ayarları yazmamış, muhtemelen normaldir değerler zaten.

SSD FPS arttırmaz. Arkadaşlar HDD kaynaklı bir sorun olabileceğini düşünmüş. Bu yüzden Drop olabilir deyip yeni depolama birimi almasını önermişler. Almışken de SSD almak daha mantıklı olduğu için SSD demişler.

Konuya da gelince, tahminimce ya 8 GB RAM'ya da HDD kaynaklı bir sorun var.

@Nesquik sen biraz bilgilen aşağıdaki videoları izleyip, SSD sadece açılış hızlarına etki eder, oyun performansı HDD ile farklı değildir, tabii arkadaşın HDD'si sorunludur onu bilemem, bana burada tanıştırayım gibi itici itici konuşma.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bir de hocam grafik ayarlarından distance scaling i düşürün. Ayrıca SSD'ye vereceğiniz parayı Dual Channel RAM almaya verirseniz çok daha fazla FPS niz artar SSD sadece yükleme sürelerini kısaltır.

@Nesquik sen biraz bilgilen aşağıdaki videoları izleyip, SSD sadece açılış hızlarına etki eder, oyun performansı HDD ile farklı değildir, tabii arkadaşın HDD'si sorunludur onu bilemem, bana burada tanıştırayım gibi itici itici konuşma.

Dropların sebebi HDD'nin hızının yetersiz olması. SSD FPS arttırmaz ama HDD kaynaklı dropların (muhtemelen konu sahibinin sorunu da bu) önüne geçer. Kendim yaşadığım için biliyorum. İnsanları bilgisizlikle suçlamadan önce sorunun FPS düşüklüğü değil drop olduğunu kavrayın.

@Nesquik @Rob Halford Adamın ekran kartı 750 Ti, GTA 5 için iyi bir kart değil, ve arkadaş belki yüksekde oynamaya çalışıyor drop yemesi veya akıcı oynayamaması zaten normal. Durduk yerde SSD aldırcaksınız adama.

Geri
Yukarı