GTA 5 Araba Sürerken Kasma

Panko

Kilopat
Daha fazla  
Evet GTA 5'i sistemim çok rahat bir şekilde kaldırdığı halde oyunda araba ile giderken oyun kasıyor yani SSD alıyım mı? SSD olmadıgı için falan mı? Bu ne ya? Eskiden ayıptır söylemesi korsan oynuyorudm fakat şimdi orijinal Steam'den aldım korsanda kasmazken orijinalde kasıyor. Bunun bir çözümü yok mudur? Para ile rezil olmak denen şey bu olmalı.

Bu arada Chrome'da can i run it çalışmıyor. İnternet edge'de de ss alacak bi uygulama yok ama minimum ayarlarda kaldırıyor. Ha niye minimum diyecek olursanız RAM'imden dolayı RAM'im 4 GB yoksa ekran kartı felan gayet iyi kaldırır yani. Kısaca oyunda arabaya binerken, dolaşırken şehrin içindeyken yürüdüğümde koşdugumda arabaya bindiğimde oyun hayvan gibi kasıyor. Oynayamıyorum. SSD ile mi alakalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya hayır nasıl desem? Korsanda böyle bir sıkıntı yoktu.

Araba kullanırken ve şehir içinde fps düşüşleri olur zaten her bilgisayarda .
Diğer sistem özelliklerini neler ?
Sıcaklık değerleri ve ram,cpu,gpu kullanımlarını yazabilirmisin ?
Bir virüs taraması yap arkada çalışan başka kötü amaçlı yazlımlar olabilir
Driverler'ı ve Windowsu güncelle (güncellemediysen).
Ram'ı yükseltmen gerekebilir .

Kardeşim kasam 6-7 aydır temizlemiyorum 2 yıl garantisi vardı 1 yıl kaldı açmaya korkuyorum garantisi gidecek diye. cpu 60-65 arası geziyor bilmiyorum? sıcaklıkla bukadar performans düşüşü nasıl olabilir?

Araba kullanırken ve şehir içinde fps düşüşleri olur zaten her bilgisayarda .
Diğer sistem özelliklerini neler ?
Sıcaklık değerleri ve ram,cpu,gpu kullanımlarını yazabilirmisin ?
Bir virüs taraması yap arkada çalışan başka kötü amaçlı yazlımlar olabilir
Driverler'ı ve Windowsu güncelle (güncellemediysen).
Ram'ı yükseltmen gerekebilir .

Sistem özelliklerim:Ekran Kartı: Nvidia Gt730
Ram:4
İşlemci:İntel i3 4170 3,70 Ghz
Disk Alanı gayet yeterli
Bilgisayar 6 aydır temizlenmiyor tozdan dolayı olabilirmi?
Win10 Güncellemelerine ara verdim oyun oynarken arkadan bişi inmesi ping'e sebeb olduğu için Otomatik indirmiyor bende hiç ellemiyorum :)
Bilgisayarımda virüs olamaz dikkatli bir kullanıcı olduğumu düşünüyorum ama AdvancedSystemCare Premium var herhangi gibi bir şey olursa diye.

RAM 4 GB olduğu için olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Arada bir donuyor. FPS düşüyor.

Korsandayken Böyle Bir şey olmuyordu işte orjinal alınca takılmaya başladı.

Arkadaşlar birincisi böyle bir konu açarken lütfen konu başında sistem özelliklerimizi detaylı şekilde belirtelim. Belirtemiyor veya bilgi sahibi değilseniz bu raporu paylaşalım ; AIDA64 HTML Raporu Oluşturma Rehberi

4GB RAM bellek ile GTA5 oyununu elbette oynayamazsın, düşük ayarlarda bile takılma yapar.
Senin yaşadığın şey kasma değil büyük olasılıkla takılmadır.

Yüksek FPS alınan, kasma yaşanmayan çok üst düzey bir sistemde bile RAM bellek yetersizliğinden dolayı takılmalar yaşanabilir. Güncel bir işletim sistemi bile boşta 2 - 2,5GB RAM bellek kullanımına sebep olabiliyor. GTA5 de gelince nereye sıvışacak var sen düşün :)

Oyun açıkken görev yöneticisini aç ve bellek kullanımına sebep olan şeylere bir göz at. Chrome gibi tarayıcıları kesinlikle kapat oyuna girerken, belki çare sağlar. Otomatik tarama yapan antivirüs programları varsa yetkisini al elinden, senden habersiz güncelleştirme veya tarama yapılmasın sistemde.
Yinede 4GB bellek ile ancak ve ancak çok düşük ayarlarda takılma olmadan oynayabilirsin.

Evet GTA 5'i sistemim çok rahat bir şekilde kaldırdığı halde oyunda araba ile giderken oyun kasıyor yani SSD alayım mı? SSD olmadıgı için falan mı? Bu ne ya? Eskiden ayıptır söylemesi korsan oynuyorudm fakat şimdi orijinal Steam'den aldım korsanda kasmazken orjinalde kasıyor. Bunun bir çözümü yok mudur? Para ile rezil olmak denen şey bu olmalı.

Bu arada chormeda can ı run it çalışmıyor. İnternet Edgede'de SS alacak bir uygulama yok ama minimum ayarlarda kaldırıyor. Ha niye minimum diyecek olursanız RAM'imden dolayı RAM'im 4 yoksa ekran kartı falan gayet iyi kaldırır yani. Kısaca oyunda arabaya binerken, dolaşırken şehrin içindeyken yürüdüğümde koşdugumda arabaya bindiğimde oyun hayvan gibi kasıyor. Oynayamıyorum. SSD ile mi alakalı?

Hocam 4x4 yapın ya da 8x8 yapın 4 GB RAM de sıkıntı çekersiniz.

RAM kaynaklı. RAM 3900'lerde olduğundan genelde ani düşüşler olabiliyor. RAM'i 8 veya 6 GB yapın.

Evet GTA 5'i sistemim çok rahat bir şekilde kaldırdığı halde oyunda araba ile giderken oyun kasıyor yani SSD alayım mı? SSD olmadıgı için falan mı? Bu ne ya? Eskiden ayıptır söylemesi korsan oynuyorudm fakat şimdi orijinal Steam'den aldım korsanda kasmazken orijinalde kasıyor. Bunun bir çözümü yok mudur? Para ile rezil olmak denen şey bu olmalı.

Bu arada Chrome'da can i run it çalışmıyor. İnternet Edge'de de SS alacak bir uygulama yok ama minimum ayarlarda kaldırıyor. Ha niye minimum diyecek olursanız RAM'imden dolayı RAM'im 4 GB yoksa ekran kartı falan gayet iyi kaldırır yani. Kısaca oyunda arabaya binerken, dolaşırken şehrin içindeyken yürüdüğümde koşdugumda arabaya bindiğimde oyun hayvan gibi kasıyor. Oynayamıyorum. SSD ile mi alakalı?

Bende de aynı sorun var üstelik GTX 1050 Ti 4 GB ve i5 3470 ile oynuyorum. Ssd de var alma bence işe yaramıyor

Geri
Yukarı