GTA 5 arabaya binince %100 CPU kullanımı

erenwest

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi günler arkadaşlar ve büyüklerim.

Grundig B1 i5 1589 laptopum var sistem özelliklerim:

8 GB RAM 1600 MHz
GT940M 1001 MHz
i5 5200u 2.20 GHz up to 2.70 GHz 2494 MHz
500 GB Harddisk

GTA 5 online veya normal tek oynasam bile arabaya bindiğim an işlemci sürekli %100 ve full kullanıldığı için ısı 90-95 derece oluyor. Sistem özelliklerinde işlemci 2.20 sadece format atmadan önce 2.70 de yazıyordu artık yazmıyor yardım alabilir miyim işlemci bozuldu mu veya da artık ömrü mü bitti?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    8,5 KB · Görüntüleme: 175
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, işlemciniz U serisi yani Ultralow profile diye geçiyor biliyorum. Performansı biraz kısılmış bi işlemci ve laptoplar ömürleri daha çabuk tükenen cihazlar. Parçalarınız eskidiği için böyle sorunlar yaşamanız doğal. Ben Ryzen 7 1700 kullanıyorum GTA 5 oynarken benim bile %100'e ulaşıyor işlemci %70 den aşağı inmiyor nerdeyse.

Windows 7 sürücü desteği sınırlı olduğu için oyun ve programlarda performans sorunu olabiliyor. En kısa zamanda Windows 10' a geçip tekrar deneyin.
Windows 10 kullandım 2 yıl boyunca ama windows 7 daha az ram kullandığı için daha hızlı olur deyip windows 7'ye geçtim.

İyi günler arkadaşlar ve büyüklerim.

Grundig B1 i5 1589 laptopum var sistem özelliklerim:

8 GB RAM 1600 MHz
GT940M 1001 MHz
i5 5200u 2.20 GHz up to 2.70 GHz 2494 MHz
500 GB Harddisk

GTA 5 online veya normal tek oynasam bile arabaya bindiğim an işlemci sürekli %100 ve full kullanıldığı için ısı 90-95 derece oluyor. Sistem özelliklerinde işlemci 2.20 sadece format atmadan önce 2.70 de yazıyordu artık yazmıyor yardım alabilir miyim işlemci bozuldu mu veya da artık ömrü mü bitti?
1. İşlemci ve ekran kart termal macunu değiştir
2. İşletim sisteminizi yükseltin Windows 10 Pro'ya
3. RAM isterseniz artırabilirsiniz, satıyorlar

1. İşlemci ve ekran kart termal macunu değiştir
2. İşletim sisteminizi yükseltin Windows 10 Pro'ya
3. RAM isterseniz artırabilirsiniz, satıyorlar
Teşekkürler fakat ram normalde 4 GB idi ben ekstra 4 GB daha aldım ve Windows 10 Pro'ya geçsem sistemim daha yavaş çalışmaz mı ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı