GTA 5 Düşük GPU Kullanımı Sorunu

Wynex

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

GTA 5 Online oynarken MSI Afterburner programını açayım dedim ve %43 GPU kullanımına rastladım sizce neden kaynaklıdır bu GPU kullanımını nasıl %100 yapabilirim ?

Ayriyeten Msi Afterburner'dan nasıl overclock yapabilirim ekran kartım için sağlıklı olanlar hangisidir neyi nasıl ne kadar arttırabilirim ?

Sistemim: MSI Nightblade Mi 3
  • i5 - 7400
  • GTX 1060
  • 8 GB RAM DDR4
  • 128 GB SDD
  • 1 TB HDD
Not; Monitörüm kırıldığı için çok eski bir monitör kullanıyorum şimdilik 1280x1024 çözünürlükte oynuyorum, oyun ayarlarını olabildiğince yüksek yaptım çözünürlükteki eksiği kapatabilsin diye.

Adsız.jpgAdsız2.jpgAdsız3.jpgAdsız4.jpgAdsız5.jpg

Ekran kartı o kadar kullanımı uygun görüyor o çözünürlük için. 1080 P de kullanım da artacaktır FPS değeri normal görünüyor bence OC ye gerek yok. Ekran kartı bu yükün yeterli olacağını düşünüyor DSR ayarlarından 2k yı seçebilirsiniz.

Ekran kartı o kadar kullanımı uygun görüyor o çözünürlük için. 1080 P de kullanım da artacaktır FPS değeri normal görünüyor bence OC ye gerek yok. Ekran kartı bu yükün yeterli olacağını düşünüyor DSR ayarlarından 2k yı seçebilirsiniz.
Hocam DSR derken ayrıntılı anlatır mısınız nerden açacağım?
Ayriyeten daha dün 75 fps 100 fps aralığında bu ayarlarda akıcı bi şekilde oynayabiliyordum şimdi 45-50 oynuyorum ara sıra da 45 fps sabit 60 fps sabit olduğu oluyor ne 1 fps az ne 1 fps fazla olduğu oluyor VSync ve Düşey senkronizasyon kapalı iken.

Hocam DSR derken ayrıntılı anlatır mısınız nerden açacağım?
Ayriyeten daha dün 75 fps 100 fps aralığında bu ayarlarda akıcı bi şekilde oynayabiliyordum şimdi 45-50 oynuyorum ara sıra da 45 fps sabit 60 fps sabit olduğu oluyor ne 1 fps az ne 1 fps fazla olduğu oluyor VSync ve Düşey senkronizasyon kapalı iken.

Fark etmediğim bir şey daha dar boğaz söz konusu hocam işlemci % 94 de iken ekran kartı % 43 Muhtemelen dar boğazdan alakalı monitörün çözünürlüğü çok düşük kalıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fark etmediğim bir şey daha dar boğaz söz konusu hocam işlemci % 94 de iken ekran kartı % 43 Muhtemelen dar boğazdan alakalı monitörün çözünürlüğü çok düşük kalıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dediğiniz DSR Ayarını 2K yapsam darboğaz engellenir mi ?

Dynamic Super Resulation'un altında 1080p 2715x1527 HD vardı onu seçtim uygula dediğimde monitör mode not supported diyor ekranı görmeden alt f4 çekerek eski haline döndürdüm.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı