GTA 5 "ERR_GFX_D3D_INIT" hatası

İşletim sistemi
Windows 10

RayTracing

Hectopat
Yer
Silikon Vadisi
Daha fazla  
RAM
3600 MHz 2X8
Ekran kartı
Msi Ventus RTX 2060 12GB
Anakart
Z590
İşlemci
i5 9400F
Merhaba arkadaşlar. Az önce GTA 5'i açtım her şey sorunsuz ilerlerken bir anda ekranda yaklaşık 2 saniyelik bir takılma yaşandı ve ekrana şu uyarı sekmesi geldi ve oyun kapandı.
ERR_GFX_D3D_INIT.
Sizce bu neden oluyor olabilir? Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladığım kadarıyla DirectX ile alakalı oyun Steam'den mi yüklendi Epic'den mi?

Buradan DirectX indirip tekrar deneyin sorunun devam etmesi halinde dosyaların bütünlüğünü doğrulayın.

Belgelerim'e gir.
Rockstar Games klasörüne gir.
Ve GTA V klasörüne gir.
Buradan "settings" dosyasını not defteri ile aç.
Dx_version değerini 2 ise 1 yapın 1 ise de 0 olarak değiştir.
Dosyayı kaydedip çık. Sonrasında dosyaya sağ tıklayıp özelliklere gir ve Salt Okunur'u işaretleyip çık.

Bu sitede basit bir çözüm anlatılmış:

Eğer bu çözümü uyguladıktan sonra problem hala devam ediyorsa yazın tekrar bir bakalım, ancak oyuna girdikten bir süre sonra hata vermiyorsa büyük ihtimalle o 2 saniyede GPU'ya fazla yüklenildiğinden oyun çökmüştür.

Anladığım kadarıyla DirectX ile alakalı oyun Steam'den mi yüklendi Epic'den mi?

Buradan DirectX indirip tekrar deneyin sorunun devam etmesi halinde dosyaların bütünlüğünü doğrulayın.

Epic Games.

Bu sitede basit bir çözüm anlatılmış:

Eğer bu çözümü uyguladıktan sonra problem hala devam ediyorsa yazın tekrar bir bakalım, ancak oyuna girdikten bir süre sonra hata vermiyorsa büyük ihtimalle o 2 saniyede GPU'ya fazla yüklenildiğinden oyun çökmüştür.

Hocam GPU güçsüz bir GPU olsa haklısın ama GTA 5 RTX 2060 gibi bir GPU'ya en fazla ne kadar yüklenebilir?

Epic Games.

Hocam GPU güçsüz bir GPU olsa haklısın ama GTA 5 RTX 2060 gibi bir GPU'ya en fazla ne kadar yüklenebilir?
VRAM leak olmuş olabilir, her şey olabilir yani GTA 5 büyük bir oyun. Anlık bir hataysa sorun yok yukarıda bahsi geçilen çözüm yöntemlerini deneyin ardından duruma bir bakalım.

VRAM leak olmuş olabilir, her şey olabilir yani GTA 5 büyük bir oyun. Anlık bir hataysa sorun yok yukarıda bahsi geçilen çözüm yöntemlerini deneyin ardından duruma bir bakalım.

Hocam sorun devam ediyor bu sefer oyun açılır açılmaz aynı hatayı aldım ve kapandı.

Hocam sorun devam ediyor bu sefer oyun açılır açılmaz aynı hatayı aldım ve kapandı.
DirectX 9'dan 12'ye kadar olan gerekli versiyonları indirmiş miydiniz? Birde bu konunun altında Benzer Konular kısmı var oradaki gönderileri de inceleyin belki bir çözüm ya da fikir bulabilirsiniz.

Artı -1 Eksi
DirectX 9'dan 12'ye kadar olan gerekli versiyonları indirmiş miydiniz? Bir de bu konunun altında benzer konular kısmı var oradaki gönderileri de inceleyin belki bir çözüm ya da fikir bulabilirsiniz.

Hocam bütün DirectX sürümleri yüklü ayrıca 2 gün önce olmayan sorun şimdi niye bir anda ortaya çıktı?

Yeni konular

Geri
Yukarı