GTA 5 ERR_GFX_D3D_INIT hatası

Zeynal

Hectopat
Daha fazla  
ERR_GFX_D3D_INIT hatası lütfen çözümünü soyleyin.
Belgelerime girdim Rockstar Games sonra GTA V sonra ise settings'e girdim, oradan DX version volume 2'ydi 0 yaptim olmadi, 1 yaptim olmadi, 2 kaldi yine olmadi. Lütfen çozümü soyleyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun orijinal Social Club'tan giriyorum.

• Rockstar Games Launcher'a giriyorsun.
  • Ayarlara gidiyorsun.
  • Sol taraftaki yüklü oyunlarım listesinden doğrulamak istediğin oyunu seçiyorsun.
  • Sağdaki seçeneklerden oyun dosyası bütünlüğünü doğrula altında Bütünlüğü Doğrula'yı seçiyorsun.
  • Tamamlandığında oyun bütünlüğünün doğrulandığını ve oynanmaya hazır olduğuna dair yazı gelecektir.

Doğruladım. Maalesef işe yaramadı.

Merhabalar eski ekran kartım olan Sapphire Radeon R7 240 GDDR3 kartıma overclock yaptığım zaman hiçbir sorun olmuyordu oyun sorunsuz bir şekilde açılıp oynanıyordu fakat geçenlerde ekran kartını bir model yükselterek MSI R7 250 GDDR3 karta geçtim ve overclock yaparak CPU 1100MHz MEM 1000MHz yaptığım zaman stabilite ve Benchmark testlerinden sorunsuz çıksa bile GTA 5'i çalıştırdığım anda bu hatayı alıyorum. Ne zaman kartı fabrika ayarlarına sıfırladım o zaman düzeliyor, ne zaman overclock yaptım hata veriyor. Sizce ne yapmalıyım? 3 - 5 FPS'i bile kurtarmanın derdindeyim.

Konu içerisindeki hiçbir çözüm fayda sağlamadı. Eğer ekran kartım overclock yapılmışsa bu hatayı alıyorum. Değişen bir şey olmadı.

Geri
Yukarı