GTA 5 ERR_GFX_D3D_INIT hatası

Zeynal

Hectopat
Daha fazla  
ERR_GFX_D3D_INIT hatası lütfen çözümünü soyleyin.
Belgelerime girdim Rockstar Games sonra GTA V sonra ise settings'e girdim, oradan DX version volume 2'ydi 0 yaptim olmadi, 1 yaptim olmadi, 2 kaldi yine olmadi. Lütfen çozümü soyleyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önceden oyunu oynarken hiç sıkıntı yoktu sonra oyuna girerken birden bu hatayı vermeye başladı.
Forumlarda, yabancı forumlarda dedikleri her şeyi yaptım ancak düzelmedi.
Her şeyi denedim, olmadı.
3GB RAM'im var ama ondan değil bence. Önceden girip oynuyordum.

Hatanın Fotoğrafı:
upload_2017-8-2_14-7-33.png

Orijinal CD oyunu olan GTA 5 aldım, uzun süredir Rockstar Game ile de görüşüyorum ama bir çare bulamadım.

Sistem:
  • GT 730 4GB 128 Bit
  • 8GB RAM 133MHz
  • DirectX 12
  • Intel i5 650
  • Windows 10 Pro 64 Bit
Lütfen yardım edin.

WhatsApp Image 2017-09-12 at 04.01.23 (2).jpeg

Formattan sonra GTA5'i oynamaya çalıştığımda görev yaparken bir süre sonra bu hatayı verip oyundan atıyor. Directx güncelleyin demişler, Windows 10'da Windows Update üzerinden güncelleniyormuş, orada şuan hiçbir güncelleme yok formattan sonra birkaç bir şey güncellemişti zaten kendisi. Belgelerimdeki settings'i de sildim o yöntem de işe yaramadı. Yardım edebilecek olan var mı?
Bu konu hakkında bi fikri olan yokmu?

Son düzenleme:
Bu hatanın çözümünü bulamayınca oyunu komple kaldırdım. Tekrar indirip yükledim bu seferde görev sırasında değilde oyunu oynarken rast gele bir anda veriyor bu hatayı. Yada oyun açıkken masaüstüne geldiğim zaman yapıyor her zaman olmasada. Bu raporu oluştururken GTAVLauncher.exe'yi çalıştırmam yeterli mi peki? Yoksa çalıştırıp o hatayı alana kadar oyunu oynamam mı lazım.

Öncelikle forumda bununla ilgili birkaç başlık gördüm. Birinde Sayın Recep Baltaş 28/06/2015 tarihinde Intel management Engine kurun. Sonra da MSI Gaming App kurup ekran kartını Gaming Mode'a alıp deneyin demiş. Fakat ben bundan bir netice alamadım. Belgeler>Rockstar Games>GTA V>Settings metninde DX Version Value 2 den 1 yaptım. Fakat hala bir netice alamadım. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

asdas.jpg

Geri
Yukarı