GTA 5 gölgeler kötü görünüyor

İşletim sistemi
Windows 11

Emirates666

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16GB
Ekran kartı
Zotac GTX 960 4GB AMP!
İşlemci
Ryzen 5 3400g
Merhaba arkadaşlar, GTA 5 gölgeler aşırı kötü ama gölge ayarı falan her şey Very high ayarında olmasına rağmen böyle, anti aliasing sorununu demiyorum bile, bu oyunu sorunsuz oynamak mümkün değil herhalde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkür ederim gölge ayarını değiştirip deneyeceğim bir de video izlediyseniz fark etmişsinizdir çok tırtıklı FXAA açık ağaçların kenarı falan çok tırtıklı bunun çözümü yok mu acaba?

NVIDIA pcss denedim bütün gölge ayarlarını denedim videoda ki sorun devam ediyor yaklaşınca gölgelerin çözünürlüğü artıyor uzaklaşınca düşüyor oyunun ayarları da hepsi Very high.

NVIDIA pcss denedim bütün gölge ayarlarını denedim videoda ki sorun devam ediyor yaklaşınca gölgelerin çözünürlüğü artıyor uzaklaşınca düşüyor oyunun ayarları da hepsi Very high.

Advanced Graphics'den long Shadow'u ve high resolution Shadow'u açmayı deneyin.

Advanced Graphics'den long Shadow'u ve high resolution Shadow'u açmayı deneyin.

Denedim, düzeldi gibi ama hala var. Eskiden olmuyordu, şimdi olmaya başladı. NVIDIA denetim masasındaki ayarlardan kaynaklanıyor olabilir mi? Bugün sürücüleri kaldırdım yeniden yükledim belki düzelir diye, etki etmedi.

nvıdıa denetim masası 1.png

denetim masası 3.png

denetim masası 2.png

Denedim, düzeldi gibi ama hala var. Eskiden olmuyordu, şimdi olmaya başladı. NVIDIA denetim masasındaki ayarlardan kaynaklanıyor olabilir mi? Bugün sürücüleri kaldırdım yeniden yükledim belki düzelir diye, etki etmedi.

Eki Görüntüle 1571052

Eki Görüntüle 1571053

Eki Görüntüle 1571054

Program ayarlarından GTA 5'i seç ve bu kapalı olan ayarları, o uygulamaya özel ayar yerinden hepsini yüksek kalitelisini seç.

Program ayarlarından GTA 5'i seç ve bu kapalı olan ayarları, o uygulamaya özel ayar yerinden hepsini yüksek kalitelisini seç.
Sorununuz çözüldüyse çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim.

Son düzenleme:

Sorununuz çözüldüyse çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim.

Düzelmedi maalesef Forza Horizon'da da yansımalar berbat yüksek ayarda olmasına rağmen bir de çöküp duruyor 2 haftadır bu sorunlar yüzünden oyun oynayamıyorum donanımsal olarak bir sıkıntı görmüyorum her şey düzgün çalışıyor gibi yeni sürücülerden şüpheleniyorum eskiden olmazdı böyle bir sorun ama NVIDIA'nın her sürücüsü WHQL böyle bir sorun olacağını sanmıyorum. Yapacak bir şey yok böyle oynayacağız artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı