GTA 5 GPU kullanımı %100 olmaması

İşletim sistemi
Windows 10

Sclxz

Hectopat
Yer
Fox River
Selam ben GTA 5 oynarken GPU kullanımı 85 civarında, bazen 98 vs oluyor? En uygun kaç olması lazım? Bazen 70'lerde oluyor, işlemci kullanımı normal 45 civarında. High grafiklerde oynuyorum. GPU kullanımını nasıl arttırırım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Grafik ayarlarını yükselterek GPU kullanımını artırabilirsin. Ama GTA V bazı grafik ayarlarının optimizasyonu iyi değil. Mesela, Grass quality ayarı inanılmaz FPS düşürüyor. Ekrana çimenler gince ani FPS düşme sorunu, GPU kullanımının dalgalanmasına neden oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Grafik ayarlarını yükselterek GPU kullanımını artırabilirsin. Ama GTA V bazı grafik ayarlarının optimizasyonu iyi değil. Mesela, Grass quality ayarı inanılmaz FPS düşürüyor. Ekrana çimenler gince ani FPS düşme sorunu, GPU kullanımının dalgalanmasına neden oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çok sağolun :)
Normal değerler. GPU kullanımı ne kadar çoksa o kadar iyi denebilir.
Teşekkürler :)
GPU kullanımı High grafik kalitesinde oynuyorsan normal! Ekran kartınız nedir?
Rx 580 8 gb

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı