GTA 5 GPU yüksek sıcaklık

İşletim sistemi
Windows 10

SlicCİo

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 ram 3200mhz
Ekran kartı
amd radeon rx 5700 ekran kartı
İşlemci
ryzen 5 3600 işlemci
GTA 5 FiveM oynarken GPU sıcaklığı 100 üstü oluyor işlemci az kullanılıyor nasıl düzeltebilirm?

Ekran kartınızın driver'ı güncelmidir hocam? Ayrıca sadece GTA 5 te mi yapıyor bunu? Diğer oyunlarda da var mı bu sorun?

Kasanın ön tarafı mesh panel mi ?

Fivem oynarken ekran kartın, normal GTAV'e nazaran çok daha fazla kullanılır bu sebebten dolayıda ısıda bir hayli fazla olur. Şuan Fivemdeyim benim kartta 82 derece olmuş. Ama 100 ve üzeri görmedim hiç. Çözümü kasanın hava aldığına emin ol, ekran kartı macunu tazemidir kontrol edebiliyorsan etmen garanti devam ediyorsa dokunma, kart tozluysa bir tozunu almanda belki fayda verebilir.

Ekran kartınızın üreticisi olan markayı modeli ile beraber söyler misiniz lütfen? Bir de MSI Afterburner üzerinden bilgi ekranını aktif hale getirin ve önemli değerleri açın. Örneğin GPU Sıcaklığı, GPU Kullanımı, GPU Fan hızı, CPU Sıcaklığı, CPU Kullanımı, CPU Frekans hızı vb.
Muhtemelen Ekran kartınızın soğutucu bloğunda bir sorun var. Bu kadar ısınması bana normal gelmedi. Tek fanlı bir model bile olsa anormal bir durum. Ya da MSI Afterburner üzerinden ekran kartı fanlarını manuel ayarlamak gerekebilir.
Eğer MSI Afterburner üzerinden bilgi ekranı ayarlarını yapmayı bilmiyorsanız bu makale size yardımcı olacaktır MSI Afterburner Nedir, Nasıl Kullanılır?

Bir de bu ısınma olayını başka oyunlarda da yaşıyor musunuz?

Ekran kartınızın üreticisi olan markayı modeli ile beraber söyler misiniz lütfen? Bir de MSI Afterburner üzerinden bilgi ekranını aktif hale getirin ve önemli değerleri açın. Örneğin GPU Sıcaklığı, GPU Kullanımı, GPU Fan hızı, CPU Sıcaklığı, CPU Kullanımı, CPU Frekans hızı vb.
Muhtemelen Ekran kartınızın soğutucu bloğunda bir sorun var. Bu kadar ısınması bana normal gelmedi. Tek fanlı bir model bile olsa anormal bir durum. Ya da MSI Afterburner üzerinden ekran kartı fanlarını manuel ayarlamak gerekebilir.
Eğer MSI Afterburner üzerinden bilgi ekranı ayarlarını yapmayı bilmiyorsanız bu makale size yardımcı olacaktır MSI Afterburner Nedir, Nasıl Kullanılır?

Bir de bu ısınma olayını başka oyunlarda da yaşıyor musunuz?
AMD kartlarda MSI Afterburner Fan Yazılımının Çakışmasına Neden olmaz mı?
Radeon Software kullanması uygun olmaz mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı