GTA 5 GTX 1070 düşük GPU ve CPU kullanımı

SchFeazz

Hectopat
GTA 5 oynarken hikaye ve Online'da sürekli bir şekilde ekran kartı kullanımım düşük oluyor. İşlemci de aynı şekilde. Tüm ayarlar her şey en Full.
Sistem.
İşlemci: i7 3770 3.9GHz.
Ekran kartı: GTX 1070 8 GB.
RAM: 8 GB DDR3.
Ne yapmam gerekiyor yardım eder misiniz?

Dosya Ekleri

• GTA5 MSİ 2.png
    GTA5 MSİ 2.png
    555 KB · Görüntüleme: 77
Evet GTA 5 için öyle sırf GTA 5 için gidip daha düşük bir kart almak istemedim Witcher 3 Forza Horizon 4 gibi oyunlarda bile ekran kartı dolumu %90 üzeri sadece GTA 5 üzerinde böyle olduğu için burada paylaşım yaptım

Dostum burada genel bir sorun hakkında konu açmamışsın ki sadece GTA V için konu açıp kullanım sorunu yaşadığını belirtmişsin. Ben de sana işlemcinin ekran kartını beslemediğini söyledim. Sen de sonra başka oyunlar da kullanım %90 üzeri diyorsun. Şimdi ben de şöyle bir konu açarsam nasıl olur. CS:GO'da GPU kullanımım %30 üzeri çıkmıyor. Sonradan da "ama diğer oyunlar da kullanım %99" diye uzatayım ? Bazı oyunlar işlemci ağırlıklıdır. Ya da ekran kartı ile birlikte kullanımı stabil tutmak ister. Örneğin kimi oyun benim işlemcimi %30 GPU %99 kullanırken, başka oyun işlemci %80 GPU %99 kullanır. Yani kısacası işlemcim kullandığım ekran kartını her konuda besliyor. Ama senin işlemcin ekran kartını her konuda beslemiyor gibi. Umarım iyi anlatabilmişimdir.
Mesela ben 8600K 5.0GHZ OC + RTX 2060 ekran kartı ile Horizon Zero Dawn oyununda CPU kullanımı çok düşük sonuçlar alıyorum. "Düşük" dediysem başka oyunları gözlemlediğim için bunu diyorum. Aslında kullandığım işlemciye göre orta da bir sorun yok. Yani CPU kullanımı bir başka oyuna göre düşük diye bunu direkt sorun olarak adlandıramam. Örneğin Star Wars - Jedi Fallen Order oyununda CPU kullanımım %70-80 arası ve yer yer 90-100 bile oluyor.

Geri
Yukarı