GTA 5 haritada dolaşırken FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

BlackWeasley

Decapat
Geçen gün GTA 5 indirmeye karar verdim ve uzun beklemeden sonra oyunu açıp ayarlarımı düşük olacak şekilde ayarladım. fakat ne kadar düşük yaparsam yapayım hem story modda hem de Online modda FPS düşmesi yemeye başladım. Nedeninin haritada dolaşırken bulunduğum noktaları sürekli indirdiği olduğunu düşünüyorum.

Özellikler;
AMD Radeon R5 m330.
Intel i5 8250.
4 GB RAM.
64 Bit.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de böyle bir durum yaşıyordum. 8 GB RAM ve kötü bir ekran kartı kullanıyordum ekran kartını değiştirince bu sorun düzeldi. Sizin sorunda yanlış bilmiyorsam o ekran kartı 2 GB VRAM'e sahip bu yüzden donuyor olabilir.

GTA 5 diğer oyunlardan daha farklı bir kaynak tüketimi bulunuyor maalesef. Witcher 3'de 4 GB RAM ve Q9400 işlemci ile sıkıntısız yüksek ayarlarda oynarken bunu GTA 5'de yapamıyorum. GTA 5 işlemciye öyle bir abanan bir oyun ki ekran kartınızın iyi olsa bile rahat rahat oynayamıyorsunuz. RAM dropları da çok yaşanıyor. Bu yüzden silmek zorunda kaldım bende. Mecbur sistem yükseltmek zorundasın. Özellikle RAM.

GTA 5 diğer oyunlardan daha farklı bir kaynak tüketimi bulunuyor maalesef. Witcher 3'de 4 GB RAM ve Q9400 işlemci ile sıkıntısız yüksek ayarlarda oynarken bunu GTA 5'de yapamıyorum. GTA 5 işlemciye öyle bir abanan bir oyun ki ekran kartınızın iyi olsa bile rahat rahat oynayamıyorsunuz. RAM dropları da çok yaşanıyor. Bu yüzden silmek zorunda kaldım bende. Mecbur sistem yükseltmek zorundasın. Özellikle RAM.

Witcher 2’yi ben bu sistemle rahat şekilde bitirmiştim. Fakat evet haklısın GTA 5 sistemi çok zorlayan bir oyun. :/
Ekran kartın ve RAM'in yetersiz. Hatta ekran kartından ziyade direk RAM yetersiz.

Bu sistem özelliklerine sahip aynı laptop’dan bir tane daha var. Onun ekran kartı değişecek ve içinde hık vision C100 SSD bulunmakta.

Acaba oyunları ortalama bir FPS'de oynamak için şu an ki ekran kartı’nın biraz üstü ne alabilirim?

Witcher 2’yi ben bu sistemle rahat şekilde bitirmiştim. Fakat evet haklısın GTA 5 sistemi çok zorlayan bir oyun. :/

Bu sistem özelliklerine sahip aynı laptop’dan bir tane daha var. Onun ekran kartı değişecek ve içinde hık vision C100 SSD bulunmakta.

Acaba oyunları ortalama bir FPS'de oynamak için şu an ki ekran kartı’nın biraz üstü ne alabilirim?
Ekran kartını değiştiremezsiniz, laptoplarda ekran kartı MX değilse değişmiyor.

Geri
Yukarı