GTA 5 HDD'de rahat oynanır mı?

Ethem Efe

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli gölcük
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4060Tİ 16 GB RAM Ryzen 5 5500 Cooler Master 120L XTB 1 TB SSD
Meslek
Öğrenci
Selam, GTA 5 FiveM oynamak için hard diske yüklemeyi düşünüyorum, laptop üzerinde SS üzerinde sadece 222 GB yer olduğu için. Acaba yüklesem oyun performansı çok düşer mi? Yükleme süreleri çok önemli değil beklerim. Performans düşmesin yeter. Mesela FiveM'de araç spawnlama hızına etki yapar mı bu? Sanırım yapmaz ama sorayım yine de. LoL ve CS:GO yükleyeceğim bir de. Sizce hangilerini SSD'ye hangilerini hard diske yükleyeyim?

Hocam FiveM bilemiyorum ama normalde HDD’den oynuyorum performans sorunu yaşamıyorum.

HDD'nin sağlık durumu ve dönüş hızı gibi etkenler önemli bence. HDD'de texture packlerin yüklenmesi zaman alıyor. Giriyorsunuz örneğin her yer çamur gibi ama sonradan düzeliyor. Bu gibi problemler olabilir. Oyuna giriş ekranında da çok beklersiniz.

Eski bilgisayarımda HDD vardı ve hızlı araba sürdüğümde textureler geç yükleniyordu.

Anladım.

HDD oyunun açılmasında, sahnelerin yüklenmesinde büyük farkı var. Mümkünse SSD'ye yükleyin.

O zaman LoL ve CS:GO'yu HDD'ye yüklesem olur mu hocam? SSD'ye de GTA 5 yükleyeyim.

HDD'nin sağlık durumu ve dönüş hızı gibi etkenler önemli bence. HDD'de texture packlerin yüklenmesi zaman alıyor. Giriyorsunuz örneğin her yer çamur gibi ama sonradan düzeliyor. Bu gibi problemler olabilir. Oyuna giriş ekranında da çok beklersiniz.

Dediğim gibi giriş ekranı çok sorun değil benim için, yeter ki oyun için problem çıkarmasın.

Selam, GTA 5 FiveM oynamak için hard diske yüklemeyi düşünüyorum, laptop üzerinde SS üzerinde sadece 222 GB yer olduğu için. Acaba yüklesem oyun performansı çok düşer mi? Yükleme süreleri çok önemli değil beklerim. Performans düşmesin yeter. Mesela FiveM'de araç spawnlama hızına etki yapar mı bu? Sanırım yapmaz ama sorayım yine de. LoL ve CS:GO yükleyeceğim bir de. Sizce hangilerini SSD'ye hangilerini hard diske yükleyeyim?

SSD'nin tek avantajı okuma yazma hızı farkı. Bu da açıkçası oyun içindeki FPS'ye pek etki etmiyor. 3-4 FPS belki.

Yeni konular

Geri
Yukarı