GTA 5 için en ucuz sistem

4 GB RAM'i savunan kim oldu. İşin içinde para sıkıntısı varsa bir süreliğine idare etmesinden bahsetmeye çalıştım daha iyi ekran kartı alması için ve dar boğaz bilmeyen arkadaşlar demişsiniz 4 GB RAM ile dar boğaz yapacağını bilmeyen olmaz. Çünkü en az 4 GB RAM istiyor GTA 5.
Öncelikle size bir şey dememiştim. Ben de para sorunu olsa bile en ucuz 8 GB alınmalı diyorum. 95 TL gibi bir farkla alacağı ekran kartı o kadar da performans farkı yaratmayacaktır. Ancak RAM az olursa diğer bileşenlerin performansı etkilenir.

4 GB ile oynanır ama o ayarlarda aynı bileşenler ile, sadece RAM arttırılsa performans artar. Ben bundan bahsediyordum. Üstelik 4 GB RAM alıp sonradan eklemek sadece slot meşgul etmektir. Artık 4 GB, oyunlar için minimum kalmaya başladı.

8 GB alınıp, çok sonradan bir 8 daha eklenmeli. Eskiden 2'ye az 4'e çok derken, şimdi de 4'e az 8'e çok diyoruz. Bütçe 100 lira kadar arttırılamayacak kadar dar ise diğer bileşenlerden, dengeli olarak kısılmalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus H81M-C anakart
İntel Core İ3 4160
ASUS GTX 750 Ti Strix O.C
Gskill RipjawsX 8 GB 1600 MHz tek modül RAM
WD 1TB Caviar Blue HDD
Cooler Master Elite RC-430 500w kasa
Not: Sinerji'den aynı fiyata İ3 4170 alabilirsin.
Bu iyi duruyo

Öncelikle size bir şey dememiştim. Ben de para sorunu olsa bile en ucuz 8 GB alınmalı diyorum. 95 TL gibi bir farkla alacağı ekran kartı o kadar da performans farkı yaratmayacaktır. Ancak RAM az olursa diğer bileşenlerin performansı etkilenir.

4 GB ile oynanır ama o ayarlarda aynı bileşenler ile, sadece RAM arttırılsa performans artar. Ben bundan bahsediyordum. Üstelik 4 GB RAM alıp sonradan eklemek sadece slot meşgul etmektir. Artık 4 GB, oyunlar için minimum kalmaya başladı.

8 GB alınıp, çok sonradan bir 8 daha eklenmeli. Eskiden 2'ye az 4'e çok derken, şimdi de 4'e az 8'e çok diyoruz. Bütçe 100 lira kadar arttırılamayacak kadar dar ise diğer bileşenlerden, dengeli olarak kısılmalı.
Bende zaten 8gb ram dusunuyorum 4 biraz cag disi bir pc icin

Düşük grafikler ve çözünürlükte 4 GB ram ile sorunsuz oynayabilirsiniz. Oyunun grafikleri ve çözünürlüğü yükseldikçe 8 GB şart haline geliyor. Sadece bu da değil, 8 GB ram her zaman ileriye yatırım. 2016 oyunları nasıl olacak bilmiyoruz.

Bakın arkadaşın zaten 1.300 TL gibi bir bütçesi var, full hd de oynayacağını sanmam. Başlıkta belirtmiş zaten en ucuz diyor, Düşük grafikler ve düşük çözünürlükte oynamak istiyor. 4 GB ram yetecektir.

İşletim Sistemi: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1, Windows Vista 64 Bit Service Pack 2

İşlemci: Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs) / AMD Phenom 9850 Quad-Core Processor (4 CPUs) @ 2.5GHz

RAM: 4GB

Ekran Kartı: NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB (DX 10, 10.1, 11)

Sabit Disk Alanı : 65GB

GTA 5 minimum sistem gereksinimleri.

Son düzenleyen: Moderatör:
Minimum "Gereksinimler". En düşük sistem değil. İşlemci biraz daha iyi olur, o zaman darboğaz etki etmeyebilir. Çoğu yerde 4 GB'ın sorun çıkardığı yazılmışken biraz zorlama olur.

Buyrun hocam.
1350.png

1380.png

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı