Çözüldü GTA 5 kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sucukluİşlemci

Centipat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, iyi geceler dilerim, GTA 5 de en düşük grafikte oynuyorum ekran kartı driverim de güncel aynı ayarlarım her zamanki hiçbir şey yoktu şimdi nedense akıcılık yok drop geliyor kasıyor akıcılığı berbat oynayamıyorum ne yapmam lazım? Nasıl düzeltirim bir ara daha olmuştu format atınca düzelmişti ama şimdi gene format atmakla uğraşmak istemiyorum onu bunu kur yedekle falan filan cidden hiç uğraşmak istemiyorum. Formatsız bir çözümü var mı?
Not: Virüs falan HDD sıkıntı da yok.

Çözüm
Temizlik vakti gelmiş bilgisayarın büyük ihtimalle ısı kaynaklı çünkü tek o attığım videoda sorun vardı ısıyla ilgili ve FPS düşmesi vardı diğer videolarda ısınma olmadığı için rahatlıkla 70-80 FPS veriyordu temizlik yaptıktan sonra %90 düzelecektir.

Temizlik yapacağım yapmam lazım zaten üstü de toz içinde PC'nin içi hali hele tozludur, ve bu bütün sorunları V-Sync yüzünden çekmişim V-Sync kapatınca FPS 70 80 60 oldu 😄

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    479,2 KB · Görüntüleme: 33
Ben 3060'lı bilgisayarımda bile az FPS alıyorum. GTA 5 de.

En düşük ayarlarda oynuyorum dağlardayken düz yere bakınca 230 FPS falan çıkıyor.

İşlemciniz çok eski, ayrıca tozlanma olmuş olabilir. Termal macun değişimini en son ne zaman yaptınız?

PC alalı 2 yıl oldu sanırım 2020 de almıştık öyle bakım yapmadım sadece temizlemeden temizlemeye bir de SSD değişimi HDD takımı yaptım.

NVIDIA GeForce 1030 2 GB donanım özelliğile alakalı değil arkadaşlar ondan olsa 1 ay önce de kasardı.

Oyundayken çok ısınıyord a yandığını sanmıyorum çünkü CS:GO'da da kasardı öyle olsa.
Yanmasına gerek yok o işlemci gta 5 de %80nin altında çalışmaz buda demek oluyor ısınma, ısınmada demek oluyor fps düşüklüğü?

Yanmasına gerek yok o işlemci GTA 5 de %80'nin altında çalışmaz bu da demek oluyor ısınma, ısınmada demek oluyor FPS düşüklüğü?

Olabilir yeni fanım çok iyi iş görmüyor eski fanım kırılmıştı ısınması olabilir ama bir ara fansız oynuyordum gene kasmıyordu?

NVIDIA GeForce 1030 2 GB donanım özelliğile alakalı değil arkadaşlar ondan olsa 1 ay önce de kasardı.

Oyundayken çok ısınıyord a yandığını sanmıyorum çünkü CS:GO'da da kasardı öyle olsa.

Darboğaz oluyor işlemciye overclock yapmayı deneyebilirsiniz bu videodanda görebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı