GTA 5 Korsan vs Steam FPS farkı

rebellion204

Centipat
Merhabalar ben yeni bir sistem topladım.
  • Gigabyte B450M anakart.
  • AMD Ryzen 5 2600 işlemci.
  • AMD RX 590 Armor 8 GB 256 Bit OC ekran kartı
  • Balistix 2x8 16 GB 3000 MHz RAM.
  • 600 Watt 80 Plus Bronze sertifikalı Power.
  • 250 GB SSD.
Bu sistemde korsan GTA 5 oynuyorum.
Ekran kartının incelemesinde Ultra ayarlarda 65-75 arası gidip geliyor.
Ama ben Ultra'ya aldığımda MSAA X4 iken bile 40-65 arası gidip geliyor.
75'e çıktığı zaman oluyor fakat haritanın yoğun kaplama olmayan yerlerinde.
Sizce GTA 5'in sürümüyle veya orijinal olmasıyla bir alakası var mıdır?
Ve oyun 45 FPS'de iken sanki 15 FPS gibi gözüküyor. Acaba optimizasyon sorunu olabilir mi oyunda. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Korsan oynuyorsanız her türlü hata ve performans sorunu ile karşılaşma durumunuz var. Orijinal alırsanız güncelleştirmeleri de alırsınız, hata düzeltmeleri de olur. Steam ile korsan arasında şu kadar FPS farkı olur falan diye yorumlama yapılmaz ama orijinal her zaman daha sorunsuzdur.

Merhabalar ben yeni bir sistem topladım.
  • Gigabyte B450M anakart.
  • AMD Ryzen 5 2600 işlemci.
  • AMD RX 590 Armor 8 GB 256 Bit OC ekran kartı
  • Balistix 2x8 16 GB 3000 MHz RAM.
  • 600 Watt 80 Plus Bronze sertifikalı Power.
  • 250 GB SSD.
Bu sistemde korsan GTA 5 oynuyorum.
Ekran kartının incelemesinde Ultra ayarlarda 65-75 arası gidip geliyor.
Ama ben Ultra'ya aldığımda MSAA X4 iken bile 40-65 arası gidip geliyor.
75'e çıktığı zaman oluyor fakat haritanın yoğun kaplama olmayan yerlerinde.
Sizce GTA 5'in sürümüyle veya orijinal olmasıyla bir alakası var mıdır?
Ve oyun 45 FPS'de iken sanki 15 FPS gibi gözüküyor. Acaba optimizasyon sorunu olabilir mi oyunda. Şimdiden teşekkür ederim.
Kardeşim bende de aynı sistem var sadece ekran kartım RX580 Monitör 60 HZ olduğu için 60 FPS yukarsını göremiyorum ama oyun modun da gece iken fps düşüşleri oluyor anlık, bu da AMD ile ilgili bir sorunmuş araştırdım AMD sistemli bilgisayar da geceleri FPS düşmesi oluşuyormuş.

Kullandığınız monitörde G-SYNC veya FreeSYNC mevcut mu?

V-SYNC aktif kullanıyorsanız eğer kapatın. Üçlü arabellekleme aktif edip deneyin.

Yazılımsal bir sorun olabilir. Güncelleme ile düzelecektir eğer böyle bir durum varsa.

Roskevv1907 arkadaşın dediğine kesinlikle katılmıyorum. Oluşan bir sorunu tamamen AMD tarafına atma düşüncesinden başka bir şey değildir.
Ancak şöyle bir durum var. İspatı yapılır ve sunulursa zaten AMD buna bir çözüm bulacaktır AMD tarafından oluşan bir etken varsa.
Arkadaş araştırmış. Kendisinden ricam konu sahibini ve bizleri bilgilendirmek için kaynakları paylaşmasını rica ediyorum.

Roskevv1907 arkadaşın dediğine kesinlikle katılmıyorum. Oluşan bir sorunu tamamen AMD tarafına atma düşüncesinden başka bir şey değildir.
Ancak şöyle bir durum var. İspatı yapılır ve sunulursa zaten AMD buna bir çözüm bulacaktır AMD tarafından oluşan bir etken varsa.
Arkadaş araştırmış. Kendisinden ricam konu sahibini ve bizleri bilgilendirmek için kaynakları paylaşmasını rica ediyorum.

Sorunun kaynağı derin. Bu sorunu keşfedeli 1.5 sene oldu ne Rockstar ne de AMD tarafından bir çözüm yok. Bizler ümidi kestik çözüleceği yok.
Sorun zaten oyundan kaynaklanıyor ve bu sorunu Rockstar'ın çözmesi gerekiyor ama asla umursamıyorlar. 60 FPS'den daha fazla görülmeme sorunuyla alakası yok gece FPS sorunu oyundan kaynaklanıyor.

Kullandığınız monitörde G-SYNC veya FreeSYNC mevcut mu?

V-SYNC aktif kullanıyorsanız eğer kapatın. Üçlü arabellekleme aktif edip deneyin.

Yazılımsal bir sorun olabilir. Güncelleme ile düzelecektir eğer böyle bir durum varsa.

Senin okuman da sorun mu var güzel kardeşim. ''oluyormuş'' ne demek bende bu forum da okuduklarımı iletiyorum. Sorun amd kaynaklı intel sistemlerin de böyle bir sorun oluşmuyormuş. 60 FPS ben kendi açımdan söyledim V-SYNC kapatınca +100 alıyorum zaten. Çok bilgin varsa bize de ilet.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı