GTA 5 oyun giriş ekranında kapanıyor

Dylanwithay

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: Gigabyte B450M-K, Ekran Kartı: ASUS DUAL RTX 3050 OC, İşlemci: AMD Ryzen 5 5500, Disk: Crucial P3 1TB M2 NVME SSD, Ram: G.SKILL RIPJAWS DDR4 3200MHZ 8+8, POWERBOOST VK-P15B 4 FANLI
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, Technopat Sosyal'de ilk konum. İnşallah bir sıkıntı çıkmaz. Geçen günler laptopıma GTA V kurmuştum. Oyunu başlattığımda bir hata veriyordu. Onu çözdüm, oyuna girdim. Hiçbir sıkıntı yoktu. Hatta FPS testi bile yaptım. Oyun sonradan hiç açılmamaya başladı. Oyunun girişinde polis ışıkları gözüken ve 5 yıldız gelen bölümde oyun donuyor ve kapanıyor. Sistem bayağı kötü bir sistem. İlk başta açılıp sonradan açılmaması üzdü. İlk başta açılmasa donanımdan olduğunu düşünürdüm. Sistem özelliklerinden bir alakası olduğunu düşünmüyorum ama yine de yazayım.

Ekran kartı: Intel HD Graphics 500.
İşlemci: Intel Celeron N3350 2.1 GHz.
RAM: DDR3 3 GB RAM.
Aklıma gelen tek temeller bunlar. Zaten diğer şeyleri öğrenemem, incecik ofis laptopu.
Burada kapanıyor. "görsel yükle"den yükleyemedim CTRL+v yaparak yüklemek zorunda kaldım.

1629965668591.png

Logs vb. bir dosya bulamadım maalesef.

Dua okuyup açmışsınızdır :D
Benim masaüstü bilgisayarımda böyle garip bir uyumu var. 2 gb vram ve 8 gb ram ile cyberpunk days gone gibi oyunları yüksek seviyede açtı. Sanırım garip bir uyum oldu parçalarda. Bunun bedeli olarakta her hafta en az 1 kere bilgisayar donuyor. İşlemciden olduğunu düşünüyorum.

Dosya doğrulama yapın eğer bir şey çıkmazsa tüm modları silin oyunuda silin tekrar yükleyin.

Doğrulama yapmıştım. Üstüne oyunu silip yükledim. Zaten yama mod vb kurmamıştım. Sistem yetmese haritaya girerken atardı. O polis ışıklarının olduğu yerde PC'yi zorlayacak bir şey yok.

Belki o başlangıç kısmında aşırı RAM kullanıyor ve oyun çöküyor olabilir mi?

Vallahi FPS testine kadar girmiştim. Zaten %30 RAM'le giriyorum oyuna. Advanced System Care'in RAM boşaltmasını kullanıyorum oyunu başlatmadan önce. Oyun 10-20 GB bir şey olsa fazla takmam ama o 100 GB'yi boşuna indirmek çok zoruma gider. Hatta 100 değil 200 GB. Çok yavaş bir harici diske indiriyorum :/
Sorunu bir YouTube videosu ile çözdüm. Kanalı burada paylaşmak isterdim ama muhtemelen yasaktır. Çözüm: Belgeler'deki Rockstar Games klasöründeki her şeyi silin. NOT: Oyun Verileriniz kaybolabilir.
Oyunu açtım. Bir ayar yaptım onu yaptıktan sonra yine aynısı oldu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı