GTA 5 tam ekranda FPS düşüşü oluyor

İşletim sistemi
Windows 10

Spidertliman

Hectopat
Yer
Sivas
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
GTA 5'i pencere modunda oynarken görüntü bayağı kaliteli oluyor ve hiç kasma, donma gibi sorunlar yaşamıyorum. Ama tam ekran yapınca görüntü resmen pixel olmaya başlıyor ve oyunda donma ve kasma sorunları yaşıyorum. 1024X728 çözünürlükte oynuyorum.

Eki Görüntüle 685619
Ne kadar yararı olur bilemiyorum ama eğer Windows 10'a geçtikten sonra olduysa şu dosyalarda Tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak seçeneğine tik atmayı deneyin. Ekran kartınızın tam modelini yazın. Doğru sürücüleri kurduğunuza emin olun. Tam ekranda görüntünün bozulması normal ama performans düşmesi hiç normal değil.
amd radeon hd5570 güncel beta w10 driver kurdum yükseltmeden sonra. aklımda farklı bir çözüm de var deneyip yazacğaım tekrardan.

ben ilk pencerede açıp alt+enter çekiyorum. Direk tam ekranda açmayı da deneyeceğim. olursa yazarım.
Eğer işe yaramazsa beta yerine son çıkan stabil sürümü kurmayı deneyin.
eğer olmazsa daha fazla konuyu uzatmayayım olmazsa pencerede oynamaya devam ederim oyun pencerede açılınca pencere biraz küçük oluyor. Penceredeyken pencereyi büyütebilme imkanı var mı? (tam ekrana geçmeden sadece pencere büyütme)

Pencereyi büyütmenin tek yolu çözünürlük yükseltmek diye biliyorum. Varsa başka yolu bilmek isterim. Çözünürlüğü yükseltirseniz kasar büyük ihtimalle. Diğer bir yolu masaüstü çözünürlüğünü düşürmek ama pek kullanışlı değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı