GTA 5 tekrar alınırsa ban devam eder mi?

eoruce

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle herkese selam. Gece gece aklıma bir soru takıldı ve bu soruyu sormak için bu konuyu açıyorum. Ben bundan 1.5 yıl önce arkadaşımla bir iddiaya girmiştim ve kaybetmesi sonucu bana GTA 5 almıştı. Ben de oyunu oynarken baktım ki para kasılmıyor, eşeklik ettim ve hile açtım. İlk başta sorun olmadı, kendime 1 trilyar bastım ve bayağı oyunun içindeki her şeyi aldım. Derdim yoktu, para 100 milyon kalınca aynı işlemi tekrar yaptım ve permanan ban yedim. Şimdi arkadaşlar, dün dedi girek falan, bende baktım olmuyor. Rockstar'a talep attım, Steam unlink attırdım. Bir 10 dakika önce de GTA 5'i Steam kütüphanemden sildim ve yarın tekrar almayı düşünüyorum. Steam kütüphanemden kaldırdım, tekrar alınca aynı lisansı vermez değil mi? Şu anda kullandığım mail ile çoktan yeni bir Social Club hesabı vb. açtım, geriye sadece bu sorum kaldı. Bilgisi olan kişiler cevap verirse çok sevinirim. Bu arada herkese hayırlı geceler dilerim. :)

Olursa iade edersin en fazla. Denemekten zarar gelmez.

Doğru diyosun valla :D

Sorun olmaz diye bir şey demedim, bir etkisi olacağını sanmıyorum dedim. Yani muhtemelen oyunu tekrar satın aldığında hesap aynı hesap olduğu için olduğu gibi bütün ayarların, kayıtların vs Steam Cloud'dan geri yüklenecek ve banın da kaldığı yerden devam edecek. Biraz riskli bir işlem aynı hesaptan oyunu tekrar satın almak. Karşılığında boşu boşuna para harcamış olmakla kalabilirsin. En iyisi sanırım yeni bir hesap oluşturmak gibi duruyor.

Hocam GTA 5 Steam'e bağlı değilki Steam sadece sana CD key veriyor o keyi girince social hesabın Steam hesabına bağlanıyor ve oyunu oynuyorsun ben social unlink attım ve yeni social hesabı açtım steamdende GTA 5'i kaldırdım eğer bana tekrar alınca yeni CD key verecekse sorun olacağını sanmıyorum ama bir arkadaşta demiş en kotu iade edersin diye o yüzden denemeyi düşünüyorum ama genelde kesin bir cevap duysam için rahatlar.

Geri
Yukarı