GTA 5 Türkçe Yama ban nedeni mi ?

Videonun 10. dakika 45. saniyesinde söylüyor, hiçbir sıkıntı yok diyor.
Ama şöyle de bir uyarı eklemişler. Kafaları iyice karıştırmışlar.
UYARI: Her ihtimale karşı GTA Online'a Türkçe yamayla birlikte girmeyin! GTA Online'a girerken GTA V Türkçe Yama aracından "KALDIR" butonuna basıp yamayı kaldırabilir ve oyunu eski haline çevirebilirsiniz.

Kesin sonuç yok. Şahsi fikrim online için de sorun oluşturmayacağı yönünde. Velev ki oyundan atılma vs gibi bir sorun oluşsa bile Rockstar'a durum izah edildiğinde geri adım atarlar, neticede sadece dil çevirisi, mod değil. Kullanan arkadaşlar da var. Ben eve gittiğimde yüklemeyi düşünüyorum.

Oyundaki çevrim içi erişiminiz komple engellenir/silinir/banlanır.

Hocam, yanlışınızı düzelteyim; komple oyun gitmiyor. Sadece online oyun gidiyor yani single takılabilirsiniz. Rockstar size hak tanıyor tabii ki:
1. ban = 10 gün.
2. ban = 10 gün.
3. ban = Sınırsız.

Bu bilgileri DH'de hilesiz oyun oynayamayan bir tane dosttan aldım, adam direkt hileyi denemiş, resmen Rockstar'ın sabrını denemiş, yukarıdaki gibi sonuç almış.

Bu konularda kesin bilgi vermenin pek doğru olduğunu sanmıyorum. Ban sistemini de beğendiğimi söyleyemeyeceğim ban sistemi hile yada mod kullanan arkadaşın oyuna ulaşmasını engellememeli. Nasıl diyecek olursanız canlı örneği var Dark Souls serisi bu oyunda eğer hile yada mod kullanırsan ban yeme şansın oluyor ama buna soft-ban diyorlar. Soft-ban yemiş bir oyuncu genel olarak hiç bir şeyden geri kalmıyor hem singleplayer olarak hem multiplayer olarak. Soft-ban yiyen kişi multiplayer oynamak istediği zaman onun gibi soft-ban yemiş oyuncularla oynuyor. Bence gayet iyi bir çözüm moddan ban yiyen arkadaş sadece mod kullanan insanlarla online oynayabilir mantığı güzel. Onun yerine kalıcı olarak ban vermek adaletli gelmiyor bana 50 60 dolar para verip satın aldığın oyuna mod yüklendin diye ban verilmemeli. Ama bir yandan da hile ve modlarla haksız rekabetin önüne geçilmeli ki mod ve hile kullanmayan oyuncuların canı sıkılmasın işte tam burda soft-ban çok güzel çalışıyor. Hile ve mod kullananlar kendi aralarında multiplayer oynamak zorunda kalıyor ki bence haksızlık değil. Rockstar ve Ubisoft umarım soft-ban sistemine geçer bu sayede insanların mod kullanımındaki korkusu biter.

Adamlar ana oyuna etki eden modlara ban atıyor anladığım.
Mesela online kısımda kar yağdırma modu vs oyunu değiştiren şeyler bunun yanında hile kullanan arkadaşım var ekli ban yediğini sanmıyorum en son 150 level olmuştu tam hatırlayamıyorum, ben uzun süre Türkçe yama ile oynadım online kısmı ban olayı olmadı ve Türkçe yamadan dolayı ban yiyeni de görmedim hala.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı