GTA 5 yüksek CPU düşük GPU kullanımı

İşletim sistemi
Windows 7

mrmarcellus

Hectopat
RAM
4GB DDR3
Ekran kartı
GT 1030 2GB
Anakart
Gigabyte G41
İşlemci
Q8300 2.50 GHz
MSI Afterburner üzerinden baktığımda GTA 5 üzerinden GPU %30-40 kullanılırken CPU %100 kullanılıyor, çok ısınıyor ve kaplamalar yüklenmeden drop yiyorum. Ekran kartına tüm yükü vermeye çalışsam da sonuç değişmiyor. Ekran kartı kullanımı %60-70 olduğunda anlık FPS'im tavan oluyor, ne yapmam lazım?

Not: Dün termal macununu yeniledim, kasanın tozunu aldım.

Ekran kartım: GT 1030 2 GB
İşlemci: Q8300 2.50 GHz (anakartım yüzünden (Gigabyte G41) overclock edilemiyor)
RAM: 4 GB DDR3.

MSI Afterburner üzerinden baktığımda GTA 5 üzerinden GPU %30-40 kullanılırken CPU %100 kullanılıyor, çok ısınıyor ve kaplamalar yüklenmeden drop yiyorum. Ekran kartına tüm yükü vermeye çalışsam da sonuç değişmiyor. Ekran kartı kullanımı %60-70 olduğunda anlık FPS'im tavan oluyor, ne yapmam lazım?

Not: Dün termal macununu yeniledim, kasanın tozunu aldım.

Ekran kartım: GT 1030 2 GB.
İşlemci: Q8300 2.50 GHz (anakartım yüzünden (Gigabyte G41) overclock edilemiyor)
RAM: 4 GB DDR3.

Bu sorun Online'de oluyorsa normal.

Bu sorun Online'de oluyorsa normal.
Hayır hocam , Story Mode

Darboğaz oluyor. İşlemci değişmenin zamanı gelmiş.
Sınav senem :( son kez oynayıp bırakacaktım , yeni bir Quad işlemci alıp 2 hafta beklemem çok mümkün görünmüyor..

Çözüldü :

Battle Encoder Shirasé (BES) ile GTA V'i %10 kısıtladım , fanı yeniden temizledim.

CPU max. %90 kullanım ve 70-72 derece

GPU için ise 1080p ve Normal & High ayarlara çektim (Herhangi bir ayarı açıp kapayınca ekran kartı belleğinde değişme olmuyor ise o ayar CPU ayarıdır : Görüş mesafesi gibi)

Dediğim CPU ayarlarını en minimuma indirdim ve şuan şehir içi 35 - 45
Şehir dışı : 60 - 70 FPS civarı alıyorum

umarım birine faydası dokunur :)

Yeni konular

Geri
Yukarı