GTA 5'e yakında DLSS 3 modu geliyor!

Umarım hocam. Sızıntılardaki bazı görüntüler cidden insanı heyecanlandırıyor. Hava durumu vs.

Eki Görüntüle 2019788
Tabi ki heyecanlanmak gayet normal çünkü dediğin gibi, sızıntılar, ayrıntılar gerçekçiliğe artık çok daha yakınlaştırıyor ve gittikçe hayat ile daha da paralelleşmeye doğru giden bir oyun sektörü izliyoruz ve izlemeye de devam edeceğiz. Ama teknoloji çok gelişti ve gelişmeye devam ettiği için bir çok şeyi orta performanstaki sistemlere aktarmak olası oldu bu devirde. Rockstar hem mütevaziliğini konuşturacak, hem de oyun dünyasına hitap edebilecek bir oyun sunacak.

Tabii ki heyecanlanmak gayet normal çünkü dediğin gibi, sızıntılar, ayrıntılar gerçekçiliğe artık çok daha yakınlaştırıyor ve gittikçe hayat ile daha da paralelleşmeye doğru giden bir oyun sektörü izliyoruz ve izlemeye de devam edeceğiz. Ama teknoloji çok gelişti ve gelişmeye devam ettiği için birçok şeyi orta performanstaki sistemlere aktarmak olası oldu bu devirde. Rockstar hem mütevaziliğini konuşturacak, hem de oyun dünyasına hitap edebilecek bir oyun sunacak.

Grafikleri çok iyi gözüküp az sistem isteyen oyunlar çok mesela. Örnek vermek gerekirse Far Cry 6 veya Yeni çıkan CoD oyunları. Çok iyi gözükmesine rağmen çok çok düşük sistemlerde bile açılabiliyor. Oyun motorları ne kadar iyiyse ve optimizasyonu ne kadar iyi yaparlarsa yeni insan kazandırmış olacaklar.

Yeni çıkan oyunların bazıları mesela, grafik desen aynı grafik ama sanırsın Unreal Engine 5 ile Matrix videosu gibi grafikleri var sanırsın. Yok yani aynı grafikler.

Grafikleri çok iyi gözüküp az sistem isteyen oyunlar çok mesela. Örnek vermek gerekirse Far Cry 6 veya Yeni çıkan CoD oyunları. Çok iyi gözükmesine rağmen çok çok düşük sistemlerde bile açılabiliyor. Oyun motorları ne kadar iyiyse ve optimizasyonu ne kadar iyi yaparlarsa yeni insan kazandırmış olacaklar.

Yeni çıkan oyunların bazıları mesela, grafik desen aynı grafik ama sanırsın Unreal Engine 5 ile Matrix videosu gibi grafikleri var sanırsın. Yok yani aynı grafikler.
Kesinlikle. Dediğim de tam olarak buna benzerdi, oyun üreticileri maksimum şekilde oyuncu kitlesine hitap etmek isterler her zaman. Teknolojinin de oyun sektöründeki en büyük artılarından biri de gelişmiş oyun motorlarını düşük sistemlere entegrasyonunu geliştirmesi bana kalırsa. Daha neler olacak bakalım oyun sektöründe izleyip göreceğiz.

Gereği yok oyun zaten 10 yıllık.
Modu satın aldım ve kullandım. Aslına bakarsanız gereği var. Neden diye soracaksınız:

Oyunu RTX 4060Ti ile Ultra ayarlarda oynarken (MSAA kapalı) ortalama 70-80 FPS alıyorum. Yer yer 60 altına bile düşüyor. (özellikle geceleri şehir içinde çok düşüyor). Fakat PureDark'ın DLSS ve Frame Generation modu ile birlikte oyun içinde çoğu yerde 165 (monitörümün Hz değeri), şehir içinde 120-130 FPS'lerde oynayabiliyorum. Tabii ki asıl düşüncem Online'da kullanmaktı bu yüzden satın almıştım fakat oynadığım sunucuda çalışmadığından iade ettim. Ona rağmen hala modu kullanmama izin veriyor.

Daha önce Starfield'a DLSS 3 modu yapan PureDark geliştiricisi şimdi ise GTA 5 için DLSS 3 güncellemesi yayınlamayı planlıyor.

Benim düşüncem ne gerek var abi yavv. Ancak, yüksek çözünürlük sevenler ve Online oynayanlar için iyi olabilir.

Haberin Devamı:

Grafik modlarıyla uğraşanlar için iyi.

Modu satın aldım ve kullandım. Aslına bakarsanız gereği var. Neden diye soracaksınız:

Oyunu RTX 4060Ti ile Ultra ayarlarda oynarken (MSAA kapalı) ortalama 70-80 FPS alıyorum. Yer yer 60 altına bile düşüyor. (özellikle geceleri şehir içinde çok düşüyor). Fakat PureDark'ın DLSS ve Frame Generation modu ile birlikte oyun içinde çoğu yerde 165 (monitörümün Hz değeri), şehir içinde 120-130 FPS'lerde oynayabiliyorum. Tabii ki asıl düşüncem Online'da kullanmaktı bu yüzden satın almıştım fakat oynadığım sunucuda çalışmadığından iade ettim. Ona rağmen hala modu kullanmama izin veriyor.
Ne yaptınız hocam 3060 12GB model ile MSAA açtığım zaman sizin FPS değerlerinizi görüyorum sizin ekran kartınız da bir sorun olabilir mi?

Son düzenleme:

Oyunu RTX 4060 Ti ile Ultra ayarlarda oynarken (MSAA kapalı) ortalama 70-80 FPS alıyorum. Yer yer 60 altına bile düşüyor. (özellikle geceleri şehir içinde çok düşüyor). Fakat Puredark'ın DLSS ve Frame Generation modu ile birlikte oyun içinde çoğu yerde 165 (monitörümün Hz değeri), şehir içinde 120-130 FPS'lerde oynayabiliyorum. Tabii ki asıl düşüncem Online'da kullanmaktı bu yüzden satın almıştım fakat oynadığım sunucuda çalışmadığından iade ettim. Ona rağmen hala modu kullanmama izin veriyor.

Denemiş birinden yorum görmek güzel oldu hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı