GTA 5'te i5 3470 81 derece

Swollen

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
1686994336559.png

Yüksek ayarlarda ve V-Sync açık.

Yok ben kullanıyorum hala :D .

Stok fan ise normal. Uzun süredir termal macun değiştirmediyseniz değiştirin faydası olur onun dışında sıkıntı bir değer değil.

3 hafta oldu değişeli. Arctic MX-4 olması lazım.

Aslında konuyu genel olarak ısı değeleri nasıl diye açmıştım ama.

1686994652207.png

keşke 3470 olsa bendede :D
Yok ben kullanıyorum hala :D .

3 hafta oldu değişeli. Arctic MX-4 olması lazım.

Aslında konuyu genel olarak ısı değeleri nasıl diye açmıştım ama.

Oldukça eski nesil bir Intel CPU olduğunu düşünürsek CPU bloğu ile çekirdekler arasındaki termal komponentin eridiğini varsayabiliriz. Bu da delid işlemi gerektirir. Soğutucudan ziyade eski olmasından kaynaklı bu sorun yaşanıyor muhtemelen.

MX-4 niye aldiniz? Asla onermedigim bir macun. Cok akiskan ve viskozitesi az bir macun olduğu için pumpout effect yapar ozellikle laptopta.

Stok fan ise normal o sicaklik.

Aslında ben almadım. Sistemi aldığım kişi dedi macunlu diye sonra kutuyu gosterdi.

MX-4 niye aldiniz? Asla onermedigim bir macun. Cok akiskan ve viskozitesi az bir macun olduğu için pumpout effect yapar ozellikle laptopta.

Stok fan ise normal o sicaklik.
1686996353659.png

Oldukça eski nesil bir Intel CPU olduğunu düşünürsek CPU bloğu ile çekirdekler arasındaki termal komponentin eridiğini varsayabiliriz. Bu da delid işlemi gerektirir. Soğutucudan ziyade eski olmasından kaynaklı bu sorun yaşanıyor muhtemelen.
Hiç birşey anlamadım ama ikna oldum teşekkürler.

Son düzenleme:
Hiç birşey anlamadım ama ikna oldum teşekkürler.
Intel işlemcilerde bildiğim kadarıyla CPU bloğu ile çekirdek arasında termal macuna benzer bir komponent kullanılıyor. AMD işlemciler ise burada Iridium tabanlı bir metal iletken kullanıyor. Intel'in termal macunu bir süre sonra işlevini yitirdiğinden dolayı işlemciyi aşağıdaki şekilde bloğundan ayırıp tekrar macunlamak gerekiyor, buna da delid deniyor:
1686996591689.png

Ortadaki dikdörtgen alanın üzerine macun sürülüyor ve tekrardan blok kapatılıyor, bu işlem sayesinde CPU ilk gün performansına yakın bir seviyeye erişiyor. Demek istediğim buydu.

Yeni konular

Geri
Yukarı