GTA 5'te sistemin güç tüketimi nasıl olmalı?

Alperen Ülgü

Centipat
Daha fazla  
MSI uygulaması açık ne kadar watt yediğini açmıştım 20 30W civarlarındaydı hep bu iyi mi bu değerler doğru mu güç tüketi mi fazla mı yorumlar mısınız? Bu ekran kartımın watt oranı oyundayken 20 30 watt güç harcıyor sadece acaba değerler doğru mu? Fan döndürmüyor 60 derece altında o yüzden mi az bu kadar? Yoksa bir sıkıntı mı var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartımın oyunu V-Sync açık oynuyorum 60 FPS sabit veriyor 30W yazıyor Afterburner'ı açıp oyunu oynadığım zaman bu ekran kartımın güç tüketimi

Çünkü Afterburner uygulamasından güç kısmını açıyorum oyunu oynarken gösteriyor ne kadar watt harcadığını bu kadar az olması normal mi doğru mu yazıyor orada yani iyi bir şey mi?

Ekran kartınıza da bağlı olmakla beraber normaldir.

RX 6500 XT var ve bu kartın güç tüketimi az fan döndürmüyor 60 derece üzerinde açıyor 60'ı da geçmiyor oyunda High ayarda oynuyorum PSU'yu zorlamıyor sanırım bu durumda da

Çünkü Afterburner uygulamasından güç kısmını açıyorum oyunu oynarken gösteriyor ne kadar watt harcadığını bu kadar az olması normal mi doğru mu yazıyor orada yani iyi bir şey mi?

RX 6500 XT var ve bu kartın güç tüketimi az fan döndürmüyor 60 derece üzerinde açıyor 60'ı da geçmiyor oyunda High ayarda oynuyorum PSU'yu zorlamıyor sanırım bu durumda da
Gayet normal duruyor. Fps de stabilse problem yok

Gayet normal duruyor. FPS de stabilse problem yok

FPS'im stabil ve sormak istediğim bir soru bu değerler doğru mu yani 30W tükettiği konusu çünkü Afterburner herkesin kullandığı bir program doğru değer veriyordur sanırım

FPS'im stabil ve sormak istediğim bir soru bu değerler doğru mu yani 30W tükettiği konusu çünkü Afterburner herkesin kullandığı bir program doğru değer veriyordur sanırım

Ekran kartım ın çünkü internette 107W güç tükettiği yazıyor burada 30W o yüzden sordum

Ekran kartım ın çünkü internette 107W güç tükettiği yazıyor burada 30W o yüzden sordum
Değerler doğrudur. Gpu kullanımına bakın. Düşük olmak zorunda yüksek olsa güç tüketimine yansır. V-sync kapatın ve değerlere bakın. Yükselirse problem yok.

Değerler doğrudur. GPU kullanımına bakın. Düşük olmak zorunda yüksek olsa güç tüketimine yansır. V-Sync kapatın ve değerlere bakın. Yükselirse problem yok.

Tamamdır teşekkür ediyorum V-Sync'de oynuyorum böyle kalsa daha mı iyi yoksa açayim mi ben fazla güç tüketimi olmasın diye açıyorum hem de sabit FPS iyi oluyor gibi

Tamamdır teşekkür ediyorum V-Sync'de oynuyorum böyle kalsa daha mı iyi yoksa açayim mi ben fazla güç tüketimi olmasın diye açıyorum hem de sabit FPS iyi oluyor gibi

PSU kullandığım pek iyi olmadığından zorlamıyorum o yüzden açıyorum V-Sync'yi

PSU kullandığım pek iyi olmadığından zorlamıyorum o yüzden açıyorum V-Sync'yi
Çok takilmaniza gerek yok psu ya yinede fps limiti koyabilirsiniz 100 lerde falan

Geri
Yukarı