PC güç tüketimi seçenekleri nasıl olmalı?

mrtchtshn

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
SHU
Merhabalar arkadaşlar PC'yi kurcalarken eklediğim ekran resmindeki gibi bir güç tüketim seçeneğine rastladım. Sizce hangi güç tüketimi modunu kullanmam gerekir?
Ekran Görüntüsü (3).png

Şöyle bir sorunum var ki; son 1 haftadır BF1 ve PUBG oynarken PC aniden kapanıyor. GPU(Zotac RTX 2060 TwinFan) sıcaklık değerleri 50-65 arasında seyrediyor. CPU' da çok fazla ısınmıyor AMD Ryzen 5 2600 stok fanla kullanıyorum. Kasa Corsair Spec Delta RGB 4 adet fan var Corsair VS 550 PSU ile kullanıyorum. Bu aniden kapanmaların sebebi ''Nihai Performans'' seçeneği olabilir mi ? Bugüne kadar Nihai Performans seçeneğinde kullanmışım otomatik olarak.

Şöyle bir sorunum var ki; son 1 haftadır BF1 ve PUBG oynarken PC aniden kapanıyor. GPU (Zotac RTX 2060 TwinFan) sıcaklık değerleri 50-65 arasında seyrediyor. CPU'da çok fazla ısınmıyor AMD Ryzen 5 2600 stok fanla kullanıyorum. Kasa Corsair Spec Delta RGB 4 adet fan var ve Corsair VS 550 PSU ile kullanıyorum. Bu aniden kapanmaların sebebi ''Nihai Performans'' seçeneği olabilir mi? Bugüne kadar Nihai Performans seçeneğinde kullanmışım otomatik olarak.
Hayır, olamaz. Ayrı konu açın ve Afterburner ile oyun içi değerleri paylaşın. Farklı konuyu farklı sorun için uzatmak anlamsız.

Şöyle bir sorunum var ki; son 1 haftadır BF1 ve PUBG oynarken PC aniden kapanıyor. GPU(Zotac RTX 2060 TwinFan) sıcaklık değerleri 50-65 arasında seyrediyor. CPU' da çok fazla ısınmıyor AMD Ryzen 5 2600 stok fanla kullanıyorum. Kasa Corsair Spec Delta RGB 4 adet fan var Corsair VS 550 PSU ile kullanıyorum. Bu aniden kapanmaların sebebi ''Nihai Performans'' seçeneği olabilir mi ? Bugüne kadar Nihai Performans seçeneğinde kullanmışım otomatik olarak.
Sebebin bu olduğunu sanmam. Yüksek perfotmansta kullanıyorum ben.

Sadece kapanıyor mu? Yoksa kapanıp açılıyor mu? Bunlar farklı 2 durum.

umarım bu linkteki öneriler çözer sorununuzu

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı