GTA 6, 2024 yılında gelebilir

GTA VI ile hiç bilgim yok fakat kendi tahminimi yürütebilirim. Her çıkan GTA oyunu bir önceki GTA oyunu haritasının hep 2 katı veya 3 katına yakın büyüklükte çıkmış. GTA VI ise GTA V haritasının en az 2 katı büyüklüğünde çıkabilir. GTA tarihinde 3 den bu yana bir önceki oyundan daha küçük bir haritayla çıkmış bir oyun görmedim. Haritaların büyümesi oyun yapım süresini de arttırıyor. Şimdi şöyle bir akıl yürütme yapabiliriz. Eğer önceki oyunun haritasının ve içeriklerinin 2 katı olacaksa oyunun yapım süresi de 2 katı uzun olur. GTA VI yapım süresi 10 yıl diyebiliriz. Fakat 3 katına yakın olacak ise 12.5 yıl diyebiliriz. Yani 2013+12= 2025 ortalarını işaret ediyor. Yani yakınız.

Umarım ölmeden önce oynayabilirim şu oyunu 10 senedir bekliyorum.

Bu arada oyunda yüzlerce farklı mekanik olacak ve hikayesi de muhtemelen 100 saat üzeri olacak. Grafikler zaten malum. O yüzden bu kadar beklememiz normal diye düşünüyorum. Bence beklediğimize çok fazlasıyla yetecek.

GTA V'ı ile hiç bilgim yok fakat kendi tahminimi yürütebilirim. Her çıkan GTA oyunu bir önceki GTA oyunu haritasının hep 2 katı veya 3 katına yakın büyüklükte çıkmış. GTA V'ı ise GTA V haritasının en az 2 katı büyüklüğünde çıkabilir. GTA tarihinde 3'ten bu yana bir önceki oyundan daha küçük bir haritayla çıkmış bir oyun görmedim. Haritaların büyümesi oyun yapım süresini de arttırıyor. Şimdi şöyle bir akıl yürütme yapabiliriz. Eğer önceki oyunun haritasının ve içeriklerinin 2 katı olacaksa oyunun yapım süresi de 2 katı uzun olur. GTA V'ı yapım süresi 10 yıl diyebiliriz. Fakat 3 katına yakın olacak ise 12.5 yıl diyebiliriz. Yani 2013+12= 2025 ortalarını işaret ediyor. Yani yakınız.

Güzel tahminler ama süreyi etkileyen bir sürü şey var GTA 5 10 kisi yaptiysa artik Rockstar Games'te 20 kişi çalışıyor RDR2 ile gelirleri zirveye ulaştı GTA 5'inde ekmeğini cok yediler yani süreyi tahmin etmek bence imkansiz.

Umalım yeterli olsunda ondan daha büyük bir sıkıntı var yetse bile oyunun fiyatını karşılayabilecek miyiz?
Abi PC kaldirsinda oyuna para veririz en fazla 4k olur pahlai ama elden bir şey gelmez

Ertelenip 2025'e çıkacak mark my words.

Bir oyun ne olursa olsun en fazla bak en üst düzey yani en cok emek verilen oyun dahi 250TL yo geçmemeli normalde çünkü oyun oynamak hobi pahali olmaması lazim ama ekonomimiz sağ olsun.
Zaten 60 birim parayı geçmiyor üreticiden yana bir sıkıntı yok yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı